خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مصدومیت ۴ محیط بان در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در خرم‌ آباد

مصدومیت ۴ محیط بان در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در خرم‌ آباد

خبرگزاری هرانا – چهار محیط‌‌بان در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‌آباد واقع در استان لرستان به دنبال درگیری با شکارچیان غیر مجاز مصدوم شدند. مسئول این منطقه حفاظت شده ضمن اشاره به مصدومیت حاد یکی از محیط‌بانان، از بازداشت و شناسایی تعدادی از ضاربان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مهر، مسئول منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‌آباد گفت: “روز گذشته مأموران یگان حفاظت منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد در پی دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه، با کمین و رد زنی برای دستگیری متخلفان وارد عمل شدند”.

چنگیز نیازی افزود: “محیط بانان در ساعت ۲۱ با مشاهده متخلفین اقدام به دستگیری آنها کردند که متأسفانه علیرغم هشدارهای محیط بانان، شکارچیان با شلیک اسلحه اقدام به درگیری با مأموران می‌کنند.

وی ادامه داد: “یکی از متخلفین که اقدام به تیراندازی کرده بود بازداشت و اسلحه وی ضبط شد؛ ولی متأسفانه تعدادی از همراهان وی که قصد انتقال و جابجایی آنها را داشتند ضمن توهین به محیط‌بانان و تمرد از دستور ضابطین قضائی با آنها درگیر شدند”.

نیازی تصریح کرد: “در این درگیری، با آلاتی همچون چوب دستی، سنگ و چاقو چهار نفر از محیط بانان دچار مصدومیت شدند که مصدومیت یکی از آنها از ناحیه صورت خیلی حاد است”.

وی اظهار داشت: “هر چند ضاربان از محل حادثه متواری شدند ولی با هوشیاری مأموران، یکی از آنان دستگیر و همراهان او نیز شناسایی شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید