خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان شهرکرد

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان شهرکرد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز یکشنبه ۱۲ مردادماه، حکم اعدام دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان شهرکرد به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، سحرگاه امروز یکشنبه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۹، حکم اعدام دو زندانی متهم به قتل در زندان شهرکرد اجرا شد.

عبدالرضا علیمحمدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: “یکی از زندانیان با نام “ب.د” از بابت اتهام قتل فردی به نام “م.ن” در سال ۹۶ در شهر ناغان دستگیر شد و حکم اعدام او در سال ۹۷ صادر گردید”.

وی افزود: “اتهام زندانی دیگر با نام “ف.الف” نیز قتل عمد فردی به نام “ک.ج”، در سال ۹۶ در شهر لردگان بود که حکم او نیز صادر شد”.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید