خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در فارس و گلستان

رهایی دو زندانی از اعدام در فارس و گلستان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در استان‌های فارس و گلستان که پیشتر در پرونده‌هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا اخذ رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس کل دادگستری استان فارس از رهایی یک زندانی محکوم به اعدام پس از ۷ سال خبر داد.

کاظم موسوی با اعلام این خبر گفت: “حدود هفت سال پیش در یکی از روستاهای شهرستان «کوار» در پی بروز اختلاف بین دو خانواده، نزاعی رخ داد و در این میان جوانی به قتل رسید”.

وی ادامه داد: “با تشکیل پرونده و طی شدن مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، نهایتاً رای اعدام علیه متهم پرونده صادر و مورد تائید دیوان عالی کشور قرار گرفت”.

وی افزود: “اعضای شعبه ۷۲ شورای حل اختلاف شیراز پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری‌ و چندین جلسه گفت‌وگو با خانواده‌ مقتول، موفق به اخذ رضایت جهت عدم اجرای حکم شده و در نهایت با پرداخت دیه از سوی محکوم، خانواده مقتول از اجرای حکم گذشتند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان علی آباد

به گزارش میزان، احمد جعفری، رییس شورای حل اختلاف گلستان از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در بخش کمالان شهرستان علی آباد خبر داد.

جعفری افزود: “محکوم به اعدام جوان ۲۸ ساله‌ای است که سه سال پیش سبب مرگ یک نفر شد”.

وی ادامه داد: “به درخواست خانواده مقتول، حکم اعدام صادر و پس از طی تشریفات قانونی در مرحله اجرا بود که با پادرمیانی اعضای شعبه دوم صلح و سازش شورای حل اختلاف، خانواده مقتول از اعدام متهم منصرف شدند و او را بخشیدند”.

به گفته وی این ششمین محکوم به اعدام است که امسال با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، بخشیده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید