خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۸ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای سنندج، گرمسار و زرندیه دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر مصدوم شده و دو کارگر دیگر از جمله یک زن کشاورز، جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، سهیل فضل‌وزیری، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “صبح امروز کارگران یک ساختمان در حال ساخت در خیابان آبیدر سنندج از سقوط یک کارگر از طبقه همکف و افتادن این کارگر به داخل چاله خبر دادند، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۴ و ۵ به محل حادثه اعزام شدند.”.

سهیل فضل‌وزیری افزود: “این کارگر سنندجی در حین کار از طبقه همکف ساختمان به طبقه منفی سه سقوط کرده و در هنگام سقوط میلگرد به پای چپ این کارگر فرو رفته بود که نیروهای عملیاتی ایستگاه ۵ نسبت به برش میلگرد اقدام و با رعایت نکات ایمنی این کارگر را به طبقه همکف انتقال دادند”.

وی ادامه داد: “پس از انتقال این کارگر به طبقه همکف بلافاصله این کارگر آسیب دیده توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی اعزام شد”.

مرگ یک کارگر در شهرستان گرمسار

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، یک کارگر در شهرستان گرمسار بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

عباس قندالی، رئیس آتش‌نشانی گرمسار با اشاره به اینکه این شخص که یکی از کارکنان اداره برق گرمسار بود در حین انجام‌ وظیفه و تعمیر شبکه در ارتفاع تیر چراغ‌برق دچار سانحه برق‌گرفتگی شد، اظهار داشت: “این جوان گرمساری ۳۰ ساله در دم جان خود را از دست داد”.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش‌نشانی پیکر این جوان را از بالای تیر چراغ‌ برق پایین آورده و به بیمارستان معتمدی گرمسار منتقل شد، افزود: “بلافاصله بعد از این حادثه دو دستگاه خودرو پیش رو و نجات‌دهنده آتش‌نشانی به محل وقوع حادثه اعزام شد”.

مرگ یک کارگر در شهرستان زرندیه

به گزارش صداوسیما، امروز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، روح الدین یوسفوند، فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه از فوت یک کشاورز در حین کار با دستگاه خرمن کوب خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “در پی اعلام گزارشی در ساعت ۳ بامداد امروز به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ استان مبنی بر فوت یک خانم در حین کار با دستگاه خرمن کوب در یک مزرعه کشاورزی در بخش خرقان شهرستان زرندیه، بلافاصله تیم های امدادی و انتظامی در محل حاضر شدند”.

روح الدین یوسفوند افزود: “در بررسی های اولیه مشخص شد خانمی حدودا ۴۰ ساله در حین کار با دستگاه خرمن کوب دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است”.

وی ادامه داد: “جسد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای مشخص شدن علت حادثه ادامه دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید