خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کار در دمای طاقت فرسا؛ مرگ یک کارگر بر اثر گرمازدگی در بندر ماهشهر

کار در دمای طاقت فرسا؛ مرگ یک کارگر بر اثر گرمازدگی در بندر ماهشهر

خبرگزاری هرانا – فرماندار بندر ماهشهر از مرگ کارگر ۳۵ ساله یکی از شرکت‌های پیمانکاری شرکت تهران جنوب بر اثر گرمازدگی حین کار در تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر خبر داد. به گفته وی پیش از این نیز از شرکت تهران جنوب برای نداشتن امکانات درمانی و کمک‌های اولیه از سوی مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شکایت شده بود، اما با این وجود مسئولان شرکت نسبت به این موضوع بی‌توجه بودند. با وجود تاکید کمیته بحران استان خوزستان به کاهش ساعت کاری به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا در این منطقه، کارگران این شرکت ۱۲ ساعت در روز را در محل کار مشغول فعالیت هستند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، فرماندار بندر ماهشهر گفت: “ابراهیم عرب‌زاده سی و پنج ساله از کارگران شرکت‌های پیمانکاری شرکت تهران جنوب (تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر) عصر دیروز بر اثر شدت گرما دچار گرمازدگی شده و جان خود را از دست داد”.

بیرانوند با انتقاد از بی توجهی مسئولان این شرکت نسبت به تامین نکردن امکانات کمک‌های اولیه در محل کار کارگران، خاطرنشان کرد: “پیش از این نیز از شرکت تهران جنوب برای نداشتن امکانات درمانی و کمک‌های اولیه از سوی مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شکایت شده بود، اما با این وجود مسئولان شرکت نسبت به این موضوع بی‌توجه بودند”.

فرماندار ماهشهر خاطر نشان کرد: “علاوه بر این موضوع، کارگران این شرکت در ایامی که استان بیشترین دمای هوا را پشت سر می‌گذارد و کمیته بحران استان به کاهش ساعت کاری تاکید کرده بودند، اما ۱۲ ساعت در روز را در محل کار با تحمل گرمای طاقت فرسا حضور پیدا کرده‌اند که بدون شک با اهمال‌کاران نسبت به این مسئله برخورد خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید