خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از حبس و آزادی محمود هلالی در شیراز

گزارشی از حبس و آزادی محمود هلالی در شیراز

خبرگزاری هرانا – محمود هلالی، زندانی امنیتی اواسط تیرماه امسال پس از تحمل ۶ سال حبس به صورت زودهنگام از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد. آقای هلالی پیشتر توسط دادگاه انقلاب شیراز به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمود هلالی، زندانی امنیتی اواسط تیرماه امسال پس از تحمل ۶ سال حبس به صورت زودهنگام از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

تا زمان تنظیم این گزارش از چگونگی و شرایط آزادی وی اطلاعی در دست نیست.

محمود هلالی در تابستان ۱۳۹۳ پس از بازگشت از کشور ترکیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به (پلاک ۱۰۰) منتقل شد.

او حدود سه ماه بعد پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به بازداشتگاه مرکزی شیراز (بازداشتگاه موقت) منتقل شد.

آقای هلالی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب شیراز به اتهام “جاسوسی برای اسرائیل” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای حلالی پس از قطعی شدن این حکم در مرحله تجدیدنظر به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد و تا اواسط تیرماه امسال در این زندان دوران محکومیت خود را سپری کرد.

محمود هلالی، حدود ۴۰ ساله، متاهل. پدر ۲ فرزند و از شهروندان ایل قشقایی در استان فارس است.

هر چند مقابله با امر جاسوسی بعنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته نمی شود ولی با توجه به سابقه دولت ایران در استفاده ابزاری از این عنوان برای برخورد با مخالفان سیاسی خود طرح چنین ادعاهایی بخصوص با روشن نبودن جزییات و روند دادرسی همواره با دیده تردید نگریسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید