خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۶ مردادماه، شماری از کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، جمعی از بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی در مقابل ساختمان مرکزی شرکت واحد واقع در خیابان هنگام تهران و گروهی از کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج در مقابل ساختمان شورای این شهر، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و سومین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری و راهپیمایی در سطح شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی در اعتراض به عدم پرداخت سنوات خدمت، در مقابل ساختمان مرکزی شرکت واحد واقع در خیابان هنگام تهران تجمع کردند.

این کارگران بازنشسته عموما اسفند ماه ۹۸ بازنشسته شده‌اند اما به هر یک از آنان تنها ۵۰ تا ۶۰ درصد حق سنوات‌شان پرداخت شده است.

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج

به گزارش کبنا نیوز، روز یکشنبه ۵ مرداد ماه ۹۹، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان در مقابل ساختمان شورای این شهر تجمع کردند.

یکی از کارگران در خصوص علت تجمع امروز گفت: “علت تجمع ما عقب افتادگی حقوقمان بین ۶ الی ۹ ماه است که هنوز دریافت نکرد‌ه‌ایم”.

کارگر دیگری که که ۱۴ سال سابقه کار دارد، افزود: “۶۳ نفر کارگر فضای سبز شهرداری یاسوج هستیم که بعضاً ۱۴ سال، ۱۰ سال و یا کمتر و بیشتر سابقه کار داریم و چندین ماه است که حقوق‌مان را نمی‌دهند. وقتی اعتراض می‌کنیم هم فوراً ما را به اخراج تهدید می‌کنند”.

کیوان آشنا، عضو شورای شهر یاسوج در جمع کارگران شهرداری یاسوج گفت: “حقوق بعضی از کارگران شهرداری و سازمان‌های وابسته (کارگران شهرداری، پسماند، آرامستان‌ها) حدود چند ماهی عقب افتاده است. این بحث مربوط به امروز نیست و از گذشته تاکنون بوده البته عقب‌ماندگی‌ها مربوط به همه شهرداری‌های کشور در سنوات گذشته است و هر سازمانی ۶ تا ۹ ماه مطالبه دارند، این عزیزان منبع درآمدی به جز حقوق ناچیزی که در این گرانی و بیماری و شرایط خاص کشور دریافت می‌کنند، ندارند و ما هم نگرانشان هستیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید