خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  خشونت و درگیری در پی امر به معروف در کرمانشاه

خشونت و درگیری در پی امر به معروف در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – دخالت یک مرد در خصوص نوع پوشش ۲ دختر جوان در کرمانشاه تحت عنوان “امر به معروف” موجب بروز درگیری بین آنها شد. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، طی روزهای اخیر ویدیویی در شبکه‌های مجازی منتشر شد که در آن دخالت یک مرد میانسال درباره پوشش ۲ دختر جوان در کرمانشاه تحت عنوان “امر به معروف” موجب بروز درگیری بین آنها شد.

این در حالی است که اقدام مرد میانسال در حضور ماموران نیروی انتظامی صورت گرفته است.

فرماندار کرمانشاه در واکنش به این ویدیو مدعی شد که فرد “آمر به معروف” هیچ گونه ارتباطی با نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی ندارد.

لازم به یادآوری است کنشگران اجتماعی دخالت بی ضابطه شهروندان در امور و احوالات شخصی یکدیگر را تحت نام امر به معروف یک معضل دانسته و آن را موجب گسترش خشونت و ناامنی در جامعه می خوانند. پیشتر هم گزارشاتی از درگیری خشن شهروندان تحت عنوان مسئله امر به معروف منتشر شده بود.

پیشتر دو طلبه حوزه علمیه در ملایر و مشکین دشت کرج و یک شهروند در قزوین در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شدند.

چهار شهروند دیگر نیز در شهرستان سراب که در پی تذکر یک شخص تحت عنوان “امر به معروف” با وی درگیر شده بودند، بازداشت شدند و بسیاری از شهروندان به دلیل انتشار تصاویر درگیری با “آمرین به معروف” در فضای مجازی تحت پیگیری قضایی قرار گرفتند.

خردادماه سال گذشته هم دخالت یک زن درباره پوشش چند زن دیگر تحت عنوان امر به معروف موجب بروز درگیری مختصر خیابانی بین آنها در شهر خمام گیلان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید