خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اجرای حکم شلاق و انتقال احمدرضا حائری به زندان تهران بزرگ برای تحمل حبس

اجرای حکم شلاق و انتقال احمدرضا حائری به زندان تهران بزرگ برای تحمل حبس

خبرگزاری هرانا – احمدرضا حائری از متهمین پرونده موسوم به “پنجشنبه سیاه اوین” روز شنبه ۴ تیرماه جهت اجرای حکم خود را به دادسرای اوین معرفی کرد. آقای حائری پس از حضور در دادسرای اوین به پلیس امنیت منتقل و در آنجا حکم ۷۴ ضربه شلاق وی اجرا شد. وی پس از اجرای حکم شلاق نهایتا شب گذشته جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد. آقای حائری اسفندماه ۹۸ توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۹، احمدرضا حائری از متهمین پرونده موسوم به “پنجشنبه سیاه اوین” جهت اجرای حکم خود را به دادسرای اوین معرفی کرد.

آقای حائری پس از حضور در دادسرای اوین به پلیس امنیت منتقل و در آنجا حکم ۷۴ ضربه شلاق وی اجرا شد. وی پس از اجرای حکم شلاق نهایتا شب گذشته جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

هرانا شب گذشته در گزارشی از بازداشت آقای حائری پس از معرفی خود به دادسرای اوین جهت اجرای حکم خبر داد.

آقای حائری اواسط تیرماه امسال جهت اجرای حکم حبس و شلاق به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده بود.

متهمین پرونده موسوم به “پنجشنبه سیاه اوین” در مرحله بدوی دادگاه، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و از این میان احمدرضا حائری به ۴۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. علیرغم اینکه احکام صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر عینا تأیید شد با اعتراض وکلای متهمین، حکم صادره نقض و پرونده به شعبه هم عرض ارسال شد.

جلسه دادگاه نهایتا اسفندماه ۹۸ در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار و احمدرضا حائری از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

پنج‌شنبه سیاه اوین به روز ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ اشاره دارد که گارد ویژه به بهانه بازرسی بند ۳۵۰ زندان اوین با هجوم به زندانیان سیاسی، آنان را مورد ضرب و شتم قرار داد و موجب زخمی شدن، انتقال به انفرادی و تبعید و پرونده سازی برای تعداد زیادی از زندانیان شد.

در پی این رویداد، خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین، تجمعاتی را در مقابل مجلس شورای اسلامی، دادستانی کل کشور و دفتر ریاست جمهوری در خیابان پاستور برگزار کردند.

منابع هرانا در آن زمان خبر از بازداشت هفت تن به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی علیه حمله به بند ۳۵۰ داده بودند. سهراب صالحین، نادی صبوری، میلاد پورعیسی، جواد مهاجری، ستاره داودی و احمدرضا حائری نام شش تن از این افراد بود.

احمدرضا حائری که به نمایندگی از خانواده زندانیان سیاسی در این تجمعات با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و نیز مسؤلینی از نهاد ریاست جمهوری مذاکره و پیگیر مطالبات خانواده‌های این زندانیان شده بود، یک ماه پس از این واقعه توسط  اطلاعات سپاه در منزلش بازداشت شد. او در خردادماه ۹۳ پس از ۱۵ روز بازداشت در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲_الف سپاه در زندان اوین با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

تعدادی دیگر از فعالان سیاسی نیز که در حمایت از خانواده زندانیان سیاسی در برابر نهاد ریاست جمهوری حضور یافته بودند، پس از مدتی بازداشت تا زمان برگزاری دادگاه به صورت موقت آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید