خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۱۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۱۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – ۱۳  زندانی در شهرهای بندر عباس، کرمانشاه، رشت و اصفهان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت یا اخذ رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از آزادی زندانی محکوم به اعدام پس از تحمل ۲۳ سال حبس خبر داد.

وی درباره جزئیات این پرونده گفت: “این زندانی در سال ۱۳۷۶ به اتهام قتل به اعدام محکوم شد”.

وی افزود: با پیگیری مسئولان قضایی استان، شورای حل اختلاف زندان و واحد مددکاری و اخذ بخشش، این زندانی بعد از تحمل ۲۳ سال حبس از زندان آزاد شد”.

رهایی شش زندانی از اعدام در کرمانشاه

به گزارش میزان، رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از بخشش ۶ محکوم به اعدام از ابتدای سال جاری در استان کرمانشاه خبر داد.

جبار تجری در گفت‌وگو با میزان گفت: “با مجموعه فعالیت‌های اعضای شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه، ۲۶ درصد پرونده‌های قابل سازش در استان به مصالحه ختم می‌شود”.

رئیس شورای حل اختلا ف استان کرمانشاه اضافه کرد: “درحال حاضر ۱۴ هزار و ۴۸ پرونده در شورای‌های حل اختلاف استان درحال رسیدگی است”.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه در پایان گفت: “طی سال گذشته ۲۲ مورد سازش قطعی در پرونده‌های قتل در ستاد تالیف قلوب استان انجام گرفت و در ۲۰ مورد هم اولیای دم به اخذ دیه از قاتلین رضایت دادند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در گیلان

به گزارش رکنا، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان گیلان از سازش و جلب رضایت اولیاء دم یک فقره پرونده قتل پس از سپری شدن ۲ سال با میانجی گری اعضای «واحد مصالحه قصاص» رشت خبر داد.

میرمحمدی اظهار گفت: “در سال ۱۳۹۷ فردی ۷۵ ساله بر اثر ضربات چاقو پس از سرقت از وی به قتل رسید و پس از رسیدگی و انجام تحقیقات مقدماتی، حکم اعدام قاتل ۳۱ ساله توسط مراجع قضایی صادر و جهت اجرای حکم اعدام پرونده به واحد اجرای احکام دادسرا ارجاع شد”.

رهایی ۵ زندانی از اعدام در اصفهان

به گزارش صدا و سیما، با تلاش گروه مددکاری، پنج زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی اصفهان از طناب دار رهایی یافتند.

مدیر زندان مرکزی اصفهان گفت: “تلاش و پیگیری مددکاران سختکوش مجموعه زندان مرکزی اصفهان با هدف رهایی این تعداد محکوم به اعدام از چوبه دار به ثمر نشست.

بیژنی افزود: “سه نفر از این مددجویان ۱۲ سال و مددجوی دیگر هم با حدود ۹ سال تحمل کیفر در زندان مرکزی اصفهان به جرم «قتل عمد» به سر می‌بردند که با تلاش و پیگیری مدیریت و گروه مددکاری زندان مرکزی اصفهان ، زمینه رضایت شکات و اولیای دم فراهم شد و این پنج مددجوی زندانی به آغوش خانواده بازگشتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید