خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی یاسمین ظفری توسط نیروهای امنیتی در تبریز

تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی یاسمین ظفری توسط نیروهای امنیتی در تبریز

خبرگزاری هرانا – منزل یاسمین ظفری، شهروند بازداشتی در زندان تبریز روز پنج‌شنبه ۲ مرداد مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت. مامورین پس از تفتیش منزل تعدادی از لوازم شخصی خانم ظفری را نیز با خود بردند. یاسمین ظفری روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه در جریان تجمعی اعتراضی مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجانی در تبریز به همراه شماری دیگری از شهروندان بازداشت شد. این تجمع در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه برگزار شد. در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان بازداشت و تعدادی در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند. از میان بازداشت شدگان مقصود فضلی چیمن زمین، رحیم ساسانیان، حکیمه احمدی، سعدالله ساسانیان، یاسمین ظفری و حمید جباری کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹، منزل یاسمین ظفری، شهروند بازداشتی در زندان تبریز مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت.

 مامورین پس از تفتیش منزل تعدادی از لوازم شخصی خانم ظفری را نیز با خود بردند.

یاسمین ظفری روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه در جریان تجمعی اعتراضی مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجانی در تبریز به همراه شماری دیگری از شهروندان بازداشت و به زندان تبریز منتقل شد.

این تجمع در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه برگزار شد.

در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان بازداشت و تعدادی در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

از میان بازداشت شدگان مقصود فضلی چیمن زمین، رحیم ساسانیان، حکیمه احمدی، سعدالله ساسانیان، یاسمین ظفری و حمید جباری کماکان در زندان‌های تبریز و اوین در بازداشت بسر می‌برند.

پیشتر نیز شیوا مجرد، فرید خورشیدی، سالار طاهرافشار، سهند بهنمون و سعید بهنمون در ارومیه، رسول رضوی در تبریز، حسین شهیدی، هادی علیشی و یعقوب مجیدی در تهران آزاد شدند.

از میان این افراد “سالار طاهر افشار، رحیم ساسانیان، حکیمه احمدی، سعدالله ساسانیان و رسول رضوی” پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و یا محکومیت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید