خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز چهارشنبه ۱ مردادماه، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و هشتمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، شماری از کارگران شرکت پرورش کرم ابریشم ایران در مقابل فرمانداری صومعه سرا و گروهی از ساکنان روستاهای چم شهران و چم کبود از توابع بخش معمولان واقع در استان لرستان با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و هشتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری و سپس راهپیمایی در سطح شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، حدود ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله با تجمع مقابل ساختمان استانداری خوزستان خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: “حقوق اردیبهشت برخی از کارگران به صورت علی الحساب پرداخت شد اما مابقی کارگران حتی حقوق اردیبهشت ماه را نیز دریافت نکردند. شرایط کاری ما با وجود بیماری کرونا و گرمای خوزستان بسیار سخت و حقوقمان کم است اما برای دریافت همین مبلغ نیز باید چند ماه صبر کنیم”.

وی صادر نشدن فیش حقوقی را از دیگر مشکلات کارگران عنوان کرد و افزود: “برای روزهایی که تجمع می‌کنیم پیمانکار از حقوق ما کسر می‌کند اما هیچگاه فیش‌ حقوقی صادر نمی‌کند تا مبلغ دقیق حقوق یک کارگر فضای سبز مشخص نشود”.

نواب حاجیان سعیدی، شهردار کوت عبدالله چندی پیش در این خصوص گفته بود: “شهرداری کوت‌عبدالله حدود یک هزار کارگر دارد و منابع مالی محدود این شهرداری حتی پاسخگوی پرداخت حقوق کارگران نیست. هر ماه حدود ۱۸ میلیارد ریال تنها برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری کوت عبدالله کمبود بودجه داریم”.

تجمع کارگران شرکت پرورش کرم ابریشم در صومعه سرا

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، روز سه شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹، کارگران مزرعه پرنیان شرکت پرورش کرم ابریشم ایران در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه حقوق، عیدی و مطالبات سال ۹۸ مقابل فرمانداری شهرستان صومعه سرا دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال این تجمع اعتراضی فرماندار صومعه سرا از تماس تلفنی با مدیران شرکت خبر داد و به کارگران معترض وعده داد که مطالبات معوقه آنان پرداخت خواهد شد.

شرکت پرورش کرم ابریشم ایران در شهرستان رشت مستقر بوده و زیرمجموعه شرکت شهرک‌های کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی است.

تجمع مردمی در اعتراض به بی آبی در چم شهران و چم کبود

به گزارش تسنیم، امروز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان دو روستای چم کبود و چم شهران با تجمع در محور اصلی خرم آباد به پلدختر در منطقه گاوزرده نسبت به تعطیلی آبرسانی به این روستاها اعتراض کردند.

بخشدار معمولان با بیان این که مردم با تجمع خود حدود یک ساعت محور اصلی خرم آباد به پلدختر در منطقه گاوزرده را مسدود کردند، گفت: “با دخالت نیروی انتظامی محل جاده بازگشایی شد”.

گفتنی است سیل فروردین ماه امسال به تاسیسات آبرسانی به این دو روستا خسارت وارد کرد و تاکنون از طریق تانکرهای سیار به ۵۵ خانوار ساکن در این روستاها آبرسانی شده است.

شرکت آب و فاضلاب لرستان پروژه آبرسانی به این دو روستا را از شهر معمولان به طول ۶ کیلومتر شروع کرده اما اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به علت قرار گرفتن خط انتقال در محدوده جاده سراسری و رودخانه کشکان با اجرای طرح مخالفت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید