خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  خالد پیرزاده به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خالد پیرزاده به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – خالد پیرزاده، زندانی سیاسی صبح امروز چهارشنبه ۱ مرداد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. انتقال آقای پیرزاده به زندان تهران بزرگ در شرایطی است که اصل تفکیک جرایم در این زندان رعایت نشده و این زندان فاقد استانداردهای لازم برای زندگی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۹، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

گفته می‌شود در جریان انتقال آقای پیرزاده، ماموران گارد ویژه زندان وارد اندرزگاه ۴ زندان اوین شده و وی را با خود بردند.

انتقال آقای پیرزاده به زندان تهران بزرگ در شرایطی است که اصل تفکیک جرایم در این زندان رعایت نشده و همچنین این زندان فاقد استانداردهای لازم برای زندگی است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای پیرزاده طی روزهای گذشته مسئولان زندان اوین کارت تلفن ایشان را نیز بدون دستور و حکم قضایی ضبط کرده و تمامی شماره‌های موجود در آن را پاک کرده بودند.

آقا پیرزاده پیشتر در بهمن ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم نهایتا خردادماه امسال توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص آقای پیرزاده قابل اجرا است.

خالد پیرزاده پس از بازداشت و با پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد و تا امروز در این بند بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید