خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز سه شنبه ۳۱ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای  آذرشهر، لنگرود و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر جان خود را از دست دادند و ۱ کارگر دیگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: “در اثر ۲ حادثه شغلی در شهرستان آذرشهر ۲ کارگر جان باختند”.

وحید شادی نیا روز سه شنبه اعلام کرد: “ظهر امروز جوان ۱۸ساله‌ای در شهرک سلیمی آذرشهر به علت برق گرفتگی جان خود را از دست داد و تلاش اورژانس برای احیای وی نتیجه نداد”.

وی اضافه کرد: “عصر امروز هم کارگر ۴۵ساله‌ای در روستای قدمگاه شهرستان آذرشهر به دنبال گیرکردن در خرمنکوب جان باخت”.

مرگ یک کارگر در لنگرود

به گزارش صدا و سیما، یک کارگر ۴۹ ساله لنگرودی در حین کار جان باخت.

فرمانده انتظامی لنگرود در این خصوص گفت: “این کارگر ۴۹ ساله هنگام کار در کارگاه بلوک زنی در کیاکلایه لنگرود دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد”.
مجید نیکویی افزود: “علت این حادثه در دست بررسی است”.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش صراط، یک کارگر مقنی در تهران بر اثر ریزش چاه مصدوم شد.

ساعت ۲۰ و ۴۶ دقیقه شب گذشته حادثه گرفتار شدن چند کارگر داخل چاه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که نیروهای آتش‌نشانی ایستگاه ۱۱۸ و گروه امداد و نجات به محل حادثه واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین راهی شدند.

حسین اسماعیلی؛ افسر آماده منطقه پنج عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه گفت: “تعدادی کارگر در طبقه منفی یک ساختمان پنج طبقه درحال حفر چاه بودند که ناگهان دهانه چاه ریزش کرد”.

وی افزود: “پیش از وقوع این حادثه، یک کارگر در عمق چهار متری این چاه بدون رعایت موازین ایمنی مشغول حفر چاه بود و دو کارگر دیگر نیز در بالای چاه حضور داشتند که ناگهان اطراف دهانه چاه به طول سه متر به عمق چهار متری فرو ریخت که براثر آن یک کارگر در عمق چهار متری در زیر خاک مدفون شد. دو کارگر دیگر در همان ابتدای دهانه چاه قسمتی از بدنشان در زیر خاک قرار گرفت که هردو در لحظات اولیه با کمک شهروندان از محل حادثه خارج شدند”.

افسر آماده آتش‌نشانی ادامه داد: “آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل حادثه به ایمن‌سازی محل پرداخته و با رعایت نکات ایمنی در یک عملیات حساس و با توجه به ریزش مداوم خاک، با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، کارگر ۳۰ ساله را از چاه بیرون آورده و به عوامل اورژانس تهران تحویل دادند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان پس از تحویل فرد مصدوم به عوامل اورژانس و نصب علائم هشداردهنده در محدوده این حلقه چاه، محل حادثه را برای بررسی موضوع در اختیار عوامل انتظامی و شهرداری قرار دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید