خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حامد قره اوغلانی به زندان ارومیه منتقل شد

حامد قره اوغلانی به زندان ارومیه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – حامد قره اوغلانی، شهروند اهل ارومیه که در تاریخ ۷ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد، روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹، حامد قره اوغلانی، شهروند اهل ارومیه روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه با پایان مراحل بازجویی به خوابگاه ۳ زندان ارومیه منتقل شد.

آقای قره اوغلانی پیشتر در تاریخ ۷ تیرماه توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد.

اداره اطلاعات ارومیه ظهر روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه طی یک تماس تلفنی با خانواده وی آنها را به دفتر امور پیگیری این نهاد احضار کرد. در جریان این احضار خانواده آقای قره اوغلانی مورد تهدید قرار گرفته و به آنها گفته شد که از ۳ سال قبل تحت نظر نهادهای امنیتی بوده‌اند.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند کماکان اطلاع دقیقی در دست نیست؛ با این حال پیشتر یک منبع نزدیک به آقای قره اوغلانی در خصوص بازداشت وی به هرانا گفت: «شنبه ۷ تیرماه آقای قره اوغلانی را به بهانه نصب دوربین‌های مدار بسته به محلی کشانده و بازداشت کرده‌اند. در جریان احضار روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه نیز خانواده وی را مجبور به امضای تعهدی کردند که صحت نداشت. آنها را تهدید کردند و گفتند که حامد قره اوغلانی با یکی از رسانه‌های خارج از کشور و سازمان مجاهدین خلق در ارتباط است، اما این اتهامات دروغ محض است. همینطور آنها را به توهین به مقدسات متهم کردند که این هم دروغ محض است. آقای قره اوغلانی را بسیار تحت فشار گذاشته و ترسانده‌اند که اگر کسی اطلاع‌رسانی کند مادر وی را به قتل خواهند رساند.»

ساعاتی پس از این احضار، حامد قره اوغلانی با خانواده خود تماس گرفته و تحت فشار نیروهای امنیتی آنان را از گرفتن وکیل و اطلاع‌رسانی بر حذر داشت.

حامد قره اوغلانی مبتلا به بیماری صرع است و پس از ۴ روز بازداشت و بازجویی به داروهای خود دسترسی پیدا کرد.

آقای قره اوغلانی که به نصب دوربین های مداربسته اشتغال دارد، در سال ۹۵ به دلایل مالی از کارشناسی ارشد رشته معماری کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی انصراف داد و امسال سعی داشت که در آزمون کارشناسی ارشد مجددا شرکت کند. او پس از انصراف از دانشگاه مدتی نیز برای کار به کشور ترکیه رفت.

خانواده قره اوغلانی از جمله خانواده های جان باختگان جنگ ۸ ساله ایران و عراق هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید