خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عباس واحدیان با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شد

عباس واحدیان با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه با تودیع قرار وثیقه به مدت ۲ هفته از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی درمانی اعزام شد. آقای واحدیان شاهرودی تابستان سال گذشته به همراه ۱۳ کنشگر مدنی دیگر با نوشتن نامه‌ای خواستار استعفای آیت الله خامنه‌ای شد. وی در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و از آن زمان تاکنون به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۹، عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی با تودیع قرار وثیقه از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی درمانی اعزام شد.

اعزام آقای واحدیان به مرخصی به مدت ۲ هفته و برای درمان بیماری ریوی صورت گرفته است.

عباس واحدیان شاهرودی در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. او مدتی بعد نهایتا با پایان مراحل بازجویی به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

در اواسط مردادماه ۹۸ نامه‌ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه‌ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند.

هم اکنون محمد نوری زاد، هاشم خواستار، محمد حسین سپهری و چند تن دیگر از امضاکنندگان این بیانیه در زندان بسر می‌برند و تعدادی نیز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

آقای واحدیان پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت دارد.

وی در تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی مشهد بازداشت شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای واحدیان در تاریخ ۳۰ آبان ۹۷ در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد برگزار و اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی” و “اقدام جهت براندازی نظام” علیه او عنوان شد. وی نهایتا در تاریخ ۹ دیماه ۹۷ با تودیع قرا وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

کتاب “بازگشت چنگیز خان مغول” از جمله آثار منتشر شده عباس واحدیان شاهرودی است که توسط انتشارات خاتم در مشهد منتشر شده است.

شهلا جهانبین همسر عباس واحدیان یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال مدنی زن، مبنی بر استعفای آیت الله خامنه‌ای بوده‌اند. خان جهانبین نیز در تاریخ ۳۰ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید