خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  انتقال ۸ تن از شهروندان بازداشتی به زندان‌های تبریز، ارومیه و اوین

انتقال ۸ تن از شهروندان بازداشتی به زندان‌های تبریز، ارومیه و اوین

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه صورت گرفت. در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان بازداشت و بازداشتگاه‌های نهادهای امنیتی منتقل شدند. تعدادی نیز پس از احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند. از میان افراد بازداشت شده رحیم ساسانی، حکیمه احمدی، یاسمین ظفری و سعدالله ساسانی به زندان تبریز، سالار طاهر افشار، شیوا مجرد و فرید خورشیدی به زندان ارومیه و حمید جباری به زندان اوین منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۹ تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه صورت گرفت.

در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان بازداشت و به بازداشتگاه‌های نهادهای امنیتی منتقل شدند. تعدادی نیز پس از احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

از میان افراد بازداشت شده رحیم ساسانی، حکیمه احمدی، یاسمین ظفری و سعدالله ساسانیان به زندان تبریز، سالار طاهرافشار، شیوا مجرد و فرید خورشیدی به زندان ارومیه و حمید جباری به زندان اوین منتقل شده‌اند.

گفته می‌شود برای شیوا مجرد قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر شده است. پرونده فرید خورشیدی و سالار طاهر افشار نیز به شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه به ریاست قاضی غنی زاده ارسال شده و گفته می‌شود قاضی از صدور قرار برای این شهروندان خودداری کرده است. از سوی دیگر مراجعه خانواده بازداشت شدگان در تبریز نیز برای اطلاع از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و قرار صادره بی‌نتیجه مانده است.

سهند بهنمون و سعید بهنمون نیز روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه در ارومیه بازداشت و صبح روز جمعه ۲۷ تیر آزاد شدند. همچنین رسول رضوی زندانی سیاسی سابق روز پنج‌شنبه پس از احضار به اداره اطلاعات تبریز بازداشت و ساعتی بعد آزاد شد.

گزارش شده که برخی از شهروندان بازداشت شده در بازداشتگاه پلیس امنیت و بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه (۹ پله) توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

وضعیت دیگر بازداشت شدگان کماکان توسط هرانا در دست بررسی است.

از میان این افراد “سالار طاهر افشار، رحیم ساسانیان، حکیمه احمدی، سعدالله ساسانیان و رسول رضوی” پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و یا محکومیت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید