خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه، گروهی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، جمعی از کارگران شرکت چکاد سیستان و بلوچستان در مقابل ساختمان اداره جهاد کشاورزی شهرستان زابل، شماری از کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویر احمد در مقابل ساختمان استانداری و گروهی از مدیران سالن‌های زیبایی زنانه در تبریز با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در سی‌امین روز اعتصابشان پس از راهپیمایی در سطح شهر شوش در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

گفتنی است، در جریان این تجمع یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر و مسلم چشم خاور، از فعالین کارگری هفت‌ تپه توسط نیروهای امنیتی در مقابل فرمانداری شهرستان شوش بازداشت شدند.

تجمع کارگران شرکت چکاد سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری دانشجو، روز دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت چکاد سیستان و بلوچستان در مقابل ساختمان اداره جهاد کشاورزی شهرستان زابل دست به تجمع و اعتراض زدند.

کمالی، دبیر جنبش عدالت‌خواهی دانشگاه زابل در این خصوص گفت: “تجمع کارگران شرکت چکاد جنوب در مقابل ساختمان اداره جهاد کشاورزی شهرستان زابل به دلیل عدم پرداخت حقوق هایشان بعد از گذشت ۷ ماه است”.

تجمع آبداران در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش کبنا، روز یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویر احمد در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوق در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

علی نظری، یکی از شهروندان معترض می‌گوید: “حدود ۶ ماه است که نزدیک ۲۰۰ نفر آبدار و آب و فاضلاب روستایی هستیم که حقوق گیرمان نیامده است. حقوق‌هایمان پس از ۶ ماه پرداخت می‌شود و مقدار حقوق ما واقعاً ناچیز است. با توجه به شیوع ویروس کرونا، در این مدت اقلام بهداشتی در اختیار ما قرار نگرفته است و با همه افراد مختلف سر و کار داریم. کلر زنی، ۶ ماهی یکبار لایه روبی، شکستگی‌ها به موقع توضیح بدیم و شکستگی‌ها تاحدودی امکان دارد خودمان رفع کنیم. تهدید به اخراج می‌شویم و هر روز تهدید به اخراج می‌شویم و امنیت شغلی به هیچ وجه نداریم”.

تجمع آرایشگاه‌های زنانه در تبریز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹، گروهی از مدیران سالن‌های زیبایی زنانه در تبریز دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش،‌ طبق گفته مدیران سالن‌های زیبایی زنانه، با وجود اتمام زمان تعطیلی، اداره بهداشت بدون هیچ گونه اطلاع رسانی قبلی از صبح امروز در حال پلمب سالن‌های بزرگ تبریز می‌باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید