خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, اندیشه و بیان  >  سخنگوی قوه قضاییه: حکم اعدام سه معترض آبان ماه پس از تائید به دادسرا اعاده شد

سخنگوی قوه قضاییه: حکم اعدام سه معترض آبان ماه پس از تائید به دادسرا اعاده شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۴ تیرماه، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری از اعاده احکام اعدام صادره علیه امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه به دادسرا خبر داد. هرانا در تاریخ ۴ تیرماه، از تائید حکم اعدام این شهروندان در دیوان عالی کشور خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از  میزان، امروز سه شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه از اعاده حکم اعدام سه معترض آبان ماه، به دادسرا خبر داد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی فوه قضاییه در خصوص اجرا یا عدم اجرای حکم این افراد گفته است: “اینکه حکم اجرا شود یا نشود ممکن است در فرآیند قانونی دادرسی های فوق العاده یا اعمال ماده ۴۷۷ یا هر موجب قانونی تغییر کند، اما خبر تایید حکم صحت دارد و پس از تائید در دیوان به دادسرا اعاده شده است”.

وی همچنین مدعی شد: “آقایی که این روزها به عنوان وکیل اینها در رسانه ها اطلاع رسانی می کند که موکلین من نتوانستند از خود دفاع کنند هنوز فرمی برای وکالت ارائه نکرده است”.

در این راستا پیشتر حسین تاج، وکیل مدافع محمد رجبی، یکی از این متهمان، در نامه ای به سخنگوی قوه قضاییه، با انتقاد از اظهارات وی، رویه شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در رسیدگی به پرونده را خارج از “اصول متعارف و قانونی” خوانده و خواستار اجازه دسترسی به پرونده و اعطای فرصت برای تقدیم لایحه دفاعیه شده بود.

لازم به ذکر است که شبکه خبر نیز روز جاری در گزارشی به نقل از سخنگوی قوه قضاییه با تایید این خبر از اعاده حکم این افراد به دادسرا “جهت اجرا” خبر داده است.

خبرگزاری هرانا پیشتر از تائید حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان” در دیوان عالی کشور خبر داده بود. هرانا پیشتر با انجام گفتگوهای متعدد با منابع مطلع و بررسی مدارک، با بخش بندی گزارش به ارائه جزئیات و بررسی آنچه بر این افراد در پروسه های مختلف فعالیت تا محکومیت گذشت پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید