خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه محمد کیانوش راد برگزار شد

جلسه دادگاه محمد کیانوش راد برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۲ تیر،‌ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد کیانوش راد، فعال سیاسی و عضو حزب اتحاد ملت در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، روز دوشنبه ۲۲ تیر،‌ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد کیانوش راد، در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد.

بر اساس این گزارش، شاکی پرونده اطلاعات سپاه پاسداران و عناوین اتهامی مربوط به “انتشار نامه موسوم به ۷۷ نفر” بود که به مناسبت وقایع اعتراضی آبان ماه ٩٨ صادر شده بود.

همچنین در این جلسه دادگاه اتهامات دیگری چون مخالفت با “سپاه پاسداران”، “سردار جعفری”، “شورای نگهبان”، “قوه قضاییه” و اظهاراتی پیرامون ناکارامدی مسولان نظام و دفاع و حمایت از زندانیان سیاسی و دراویش و تحریک جریانات قومی عرب و …توسط قاضی مطرح شد.

این فعال سیاسی در مقابل قاضی پرونده، همه سخنان و اقداماتش را در راستای برخوردی انتقادی با دستگاههای اجرایی و حاکمیتی ارزیابی کرد.

بر اساس این گزارش دادگاه او قرار است حکم خود را در هفته های آتی صادر کند.

اسفند ماه سال گذشته آقای کیانوش راد در آخرین جلسه بازپرسی علاوه بر اتهامی که در زمان بازداشت علیه وی مطرح شده بود از بابت دو عنوان اتهامی جدید از جمله «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» نیز مورد تفهیم قرار گرفته است. این فعال سیاسی، در پایان جلسه با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

در خصوص آقای کیانوش راد گفتنی است که وی در تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸، در ارتباط با امضای “بیانیه ۷۷ نفر” بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. این فعال سیاسی نهایتا روز سه‌شنبه ۲۴ دیماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

محمد کیانوش‌راد، رییس جبهه مشارکت شاخه استان خوزستان و از اعضای شورای مرکزی این حزب اصلاح‌طلب است. وی پیشتر نیز نمایندگی مردم اهواز در مجلس ششم را بر عهده داشته است.

لازم به ذکر است روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه ۹۸، روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده آیت الله خامنه ای منتشر می شود از احضار، بازجویی و بازداشت امضا کنندگان بیانیه موسوم به “بیانیه ۷۷ نفر” خبر داده و این افراد را «حامی اغتشاشگران» عنوان کرده است. این روزنامه در گزارش خود گفته است اکثر امضاکنندگان این بیانیه که در کشور هستند احضار، بازجویی و تعدادی نیز بازداشت شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید