خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی سال گذشته؛ مرگ و مصدومیت ۳۷۲ کارگر در استان کهگیلویه و بویراحمد

مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی سال گذشته؛ مرگ و مصدومیت ۳۷۲ کارگر در استان کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر ساختمانی در تهران بر اثر ریزش چاه جان خود را از دست داد. همچنین در خبری دیگر مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۳۶۴ پرونده مصدومیت ناشی از حوادث کار و مرگ دستکم ۸ کارگر طی سال گذشته در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از فوت یک کارگر تبعه کشور افغانستان بر اثر ریزش چاه در یک ساختمان در حال ساخت خبر داد.

وی در خصوص جزئیات این حادثه گفت: “در ساعت ۱۵:۰۹ ظهر روز یکشنبه ۲۲ تیرماه، حادثه گرفتار شدن یک کارگر در داخل چاه واقع در بزرگراه محلاتی، خیابان پاسدار گمنام به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد”.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، افزود: “محل حادثه یک ساختمان ۵ طبقه در حال ساخت بود که در قسمت زیرزمین این ساختمان چاهی به عمق ۱۰ الی ۱۲ متر حفر شده بود”.

جلال ملکی ادامه داد: “کارگری در داخل انباری چاه در حال کار بود که به یکباره بخشی از دیواره‌های انباری و میله چاه خراب شده و به یکباره بخش زیادی از خاک روی این کارگر را فرامی‌گیرد”.

وی عنوان کرد: “سایر کارگران بلافاصله با آتش‌نشانی تماس گرفته و نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله در محل حادثه حاضر شده و با توجه به اینکه جنس خاک بسیار سست بوده و احتمال ریزش مجدد نیز وجود داشته با احتیاط کامل فرد آتش‌نشان وارد چاه شده و در همان وضعیت مشغول جستجو می‌شوند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی ادامه داد: “بعد از مدتی تلاش بدون وقفه و خستگی‌ناپذیر آتش‌نشانان دقایقی قبل موفق می‌شوند این کارگر که حدود ۳۶ سال سن داشته و اهل کشور افغانستان نیز بوده را از زیر حجم زیادی از خاک خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل داده شد. بعد از معاینات لازم توسط نیروهای اورژانس مشخص شد این فرد متاسفانه جان خود را در همان دقایق اولیه از دست داده است”.

طی سال گذشته؛ مصدومیت ۳۶۴ کارگر در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مهر، کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۳۶۴ پرونده مصدومیت ناشی از حوادث کار طی سال گذشته در این استان خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر افزود: “۸ مورد فوتی نیز در حوادث ناشی از کار سال ۹۸ به ثبت رسید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید