خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  عامل تلف شدن ۸ قلاده روباه به جزای نقدی محکوم شد

عامل تلف شدن ۸ قلاده روباه به جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت که یک کشاورز در مهدی‌شهر به دلیل عدم فنس کشی در اطراف استخر کشاورزی باعث تلف شدن هشت قلاده روباه شده است. به گفته وی فرد متخلف از بابت ضرر و زیان به محیط زیست به جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه هشت قلاده روباه در یک استخر ذخیره آب کشاورزی مهدی‌شهر تلف شدند گفت: “با توجه به نظر کارشناسی در این مورد سهل‌انگاری کشاورز منجر به تلف شدن این حیوانات شده است”.

او با بیان اینکه طبق آئین نامه ایمنی استخرهای ذخیره آب، کشاورزان ملزم به فنس کشی پیرامون استخر ذخیره آب کشاورزی و ترمیم و بازسازی آن هستند افزود: “با توجه به فصل گرما و نیاز حیوانات به آب انتظار می‌رود کشاورزان نسبت به ایمن‌سازی این استخرها اقدام کنند تا از تلف شدن حیوانات پیشگیری شود”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان با بیان اینکه فرد متخلف به مراجع قضائی معرفی شد ابراز داشت: “متهم در دادگاه به دلیل عدم رعایت آئین‌نامه‌های مذکور، علاوه بر پرداخت هزینه‌های دادرسی و حق‌الوکاله، بابت ضرر و زیان به محیط زیست نیز به جزای نقدی محکوم شد”.

عبدوس اضافه کرد: “استخر مذکور فاقد هرگونه حصار و فنس کشی لازم برای جلوگیری از ورود حیوانات و اشخاص و افراد بود لذا تلف شدن این تعداد قلاده روباه تنها نشان از قصور فرد متهم برای ایمن‌سازی محیط است که اگرچه ضرر و زیان وارده به محیط زیست قابل جبران نیست، اما می‌بایست این مبلغ را واریز کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید