خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محمدعلی زحمتکش به مرخصی اعزام شد

محمدعلی زحمتکش به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان از زندان عادل آباد شیراز به مرخصی اعزام شد. او در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه بازداشت و جهت تحمل حبس به این زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز پنجشنبه ۱۹ تیرماه ۹۹، محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان از زندان عادل آباد شیراز به مرخصی اعزام شد.

بر اساس این گزارش او در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۹۹ در پی تماس های مکرر با وثیقه گذار، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

این فعال صنفی معلمان در تاریخ ۸ بهمن‌ماه ۹۷، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان و پرداخت جزای نقدی محکوم شده بود. این حکم نهایتاً در دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تبدیل شد.

وی در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۸ در پی حضور در دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب شهر شیراز بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد این شهر منتقل شد و عصر روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۸، از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

لازم به ذکر است این فعال صنفی پیشتر پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و  ۲۳ آبان ماه سال ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

در جریان تحصن سراسری معلمان در آن تاریخ، دستکم ۱۴ معلم در استان‌های خراسان شمالی، فارس، مرکزی، کردستان، خوزستان و کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید