خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  افزایش موارد اتهامی و میزان وثیقه علی عزیزی در دادسرای تبریز

افزایش موارد اتهامی و میزان وثیقه علی عزیزی در دادسرای تبریز

خبرگزاری هرانا – علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) امروز پنجشنبه ۱۹ تیر، پس از حضور در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز جهت ارائه آخرین دفاع با اتهام جدید و افزایش میزان قرار وثیقه مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر امروز پنجشنبه ۱۹ تیر ۹۹، علی عزیزی، فعال ترک (آذربایجانی) بر اساس احضاریه ای که پیشتر به وکیل مدافع وی ابلاغ شده بود، به در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز به ریاست سید علی موسوی حاضر شد.

در جریان این جلسه بازپرسی که جهت ارائه آخرین دفاع برگزار شد، اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی” به اتهامات پیشین وی اضافه شد. بازپرس پرونده همچنین میزان مبلغ وثیقه آقای عزیزی را از ۵۰۰ میلیون تومان به ۶۵۰ میلیون تومان افزایش داد.

آقای عزیزی پیشتر در این پرونده از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه غیرقانونی گاماج” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

آقای عزیزی اتهامات مطروحه علیه خود را رد کرده و از آنها به عنوان اتهامات بدون دلیل و مدرک و پرونده‌سازی توسط نهادهای امنیتی نام برده است.

علی عزیزی در ۴ اسفندماه ۹۸ توسط ماموران امنیتی در منزل پدری خود در ارومیه بازداشت و مورخ ۷ اسفند ۹۸ طی تماس کوتاهی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داد. او در تاریخ ۱۲ اسفند ۹۸ با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان تبریز منتقل و در تاریخ ۶ فروردین ۹۹ با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

آقای عزیزی پیش از این به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

وی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” بازداشت و توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان ارومیه به ریاست قاضی حمید گلی نژاد از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” به پرداخت پانزده میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۸ ماه حبس و ۲۰ ضربه شلاق محکوم شد. حکم شلاق و جزای نقدی آقای عزیزی روز دوشنبه ۱۹ خرداد ۹۹ به اجرا درآمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید