خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت ۱۳ شهروند در استان های آذربایجان غربی و کرمانشاه

بازداشت ۱۳ شهروند در استان های آذربایجان غربی و کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته دست‌کم ۱۳ شهروند در شهرهای اشنویه، نقده، جوانرود، بوکان و مهاباد با اتهاماتی نامشخص توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان های نامعلومی منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹، سه شهروند به نام‌های “ابوبکر عبدی ٢٣ ساله، بهروز بایزیدی ٢۵ ساله و کیوان شوانی ٢۶ ساله” در شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، همان روز در شهرستان بوکان سه شهروند به نام‌های “احمد ناصری، جلال ناصری” در محله‌ی امیرآباد و “عبدالله چاوشی” در روستای حاجی لک از توابع این شهرستان بازداشت شده‌اند.

لازم به ذکر است که جلال ناصری پیشتر در سال ۱۳۹۱ به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده و سپس مدت محکومیت خود را در زندان مهاباد سپری کرده بود.

همچنین روز یکشنبه ۱۵ تیرماه یک شهروند به نام “ابراهیم رحمانی، فرزند عزیز اهل روستای عباس آباد” از توابع بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

همزمان سه شهروند به نام‌های “اسکندر سید محمدپور، ابوبکر بلال و رحیم رفعتی” در شهرستان اشنویه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

 در خبری دیگر روز شنبه ۱۴ تیرماه یک شهروند به نام “فاتح محمدخانی” اهل جوانرود توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده است. پیش از آن نیز در تاریخ ۱۱ تیرماه نیز دو شهروند به نام‌های “اسعد محمدنژاد و جسیم مجنونی” در مهاباد بازداشت شده بودند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اتهام مطروحه علیه این شهروندان مشخص نبوده و علیرغم مراجعه‌ی خانواده‌های آنها به مراکز امنیتی و قضایی شهرهای محل سکونت خود اطلاع دقیقی در رابطه با محل نگهداری آنها به دست نیامده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید