خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۴ زندانی از اعدام در بوشهر، مرودشت و سیرجان

رهایی ۴ زندانی از اعدام در بوشهر، مرودشت و سیرجان

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در شهرهای مرودشت، بوشهر و سیرجان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس گفت: “با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان، امام جمعه و معتمدین محلی شهرستان مرودشت ۲ متهم به قتل از چوبه دار رهایی یافتند”.

وی در تشریح این دو پرونده افزود: “پس از تایید رأی توسط دیوان عالی کشور این دو پرونده برای اجرای حکم به شعبه هفتم اجرای احکام کیفری شیراز ابلاغ و سپس به منظور ایجاد مصالحه به شورای حل اختلاف مرودشت ارجاع شد و با تلاش اعضا شعبه چهاردهم شورای حل اختلاف شهرستان مرودشت و همچنین تشکیل جلسات مکرر صلح و سازش بین  طرفین، خانواده مقتولین با اعلام رضایت و بخشش متهمان، به این دو جوان زندگی مجدد بخشیدند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در بوشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معاون قضایی شورای حل اختلاف دادگستری کل استان بوشهر از آزادی یک زندانی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم خبر داد.

وی افزود: “با تلاش اعضای شورای حل اختلاف، قضات، معتمدین محلی و بخشش خانواده مقتول، این فرد بعد از ۹ سال از زندان آزاد شد”.

رهایی یک زندانی از اعدام در سیرجان

به گزارش رکنا، رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان از رهایی یک محکوم به اعدام در سیرجان خبر داد.

مهدی تقی زاده با اعلام این خبر گفت: “سال ۱۳۹۶ فردی به هویت “ح- الف” بر سر اختلافات خانوادگی و درگیری خانوادگی به قتل رسید که پس از رسیدگی و انجام تحقیقات مقدماتی، حکم به اعدام متهم توسط مراجع قضایی صادر و جهت اجرای حکم پرونده به شعبه یک دادگاه کیفری شهرستان سیرجان ارجاع شد”.

وی افزود: “پس از اطلاع از حکم صادر شده و به منظور استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف برای دریافت رضایت از اولیای دم، پرونده به شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف شهرستان سیرجان ارجاع شد”.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: “سرانجام با تلاش‌های اعضای شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف سیرجان، شوراهای حل اختلاف استان کرمان و معتمدان محلی که با جلب رضایت اولیای دم همراه شد، این پرونده پس از سپری شدن سه سال با صلح و سازش ختم به خیر شد و متهم فرصت زندگی دوباره یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید