خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  از سال گذشته تاکنون، تنها ۲ مورد مجازات جایگزین حبس برای کودکان مازندران صادر شده است

از سال گذشته تاکنون، تنها ۲ مورد مجازات جایگزین حبس برای کودکان مازندران صادر شده است

خبرگزاری هرانا – از ابتدای سال گذشته تاکنون تنها ۲ مورد مجازات جایگزین حبس برای کودکان در استان مازندران صادر شده است و قربانیان باقی پرونده ها جهت تحمل حبس راهی کانون های اصلاح و تربیت شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، صدور احکام جایگزین حبس برای کودکان مازندرانی در حالی امروز سه‌شنبه ۱۷ تیرماه ۹۹، به عنوان یکی از موضوعات در دستور کار نشست استانی کمیته کاری بانوان و خانواده در حوزه حقوق کودک قرار گرفت که طی آن مشخص شد از سال گذشته تاکنون تنها ۲ مورد جایگزین حبس برای کودکان در استان صادر شد.

مجازات جایگزین حبس برای کودکان اگرچه دستور کار دوم این نشست بود ، اما به موضوع محوری تبدیل شد و بیشتر وقت جلسه را به خود اختصاص داد. در حالی که حاضران در نشست بر لزوم احکام جایگزین حبس بویژه برای کودکان تاکید داشتند ، اما مشخص شد بجز دو مورد، قربانیان بقیه پرونده ها راهی کانون‌های اصلاح و تربیت شدند.

رییس کانون اصلاح و تربیت مازندران در این نشست گفت : در کانون اصلاح و تربیت، ۳۵ نفر ثابت داریم که جرم آنها در سال گذشته اغلب ضرب و شتم و امسال سرقت بود.

سید جلیل حسینی افزود : جایگزین حبس در استان بسیار کم داریم، سال گذشته و امسال هر کدام یک مورد حکم جایگزین حبس برای کودکان صادر شد.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید