خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعتصاب غذای مجدد سینا ربیعی در زندان اوین

اعتصاب غذای مجدد سینا ربیعی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – سینا ربیعی، زندانی محبوس در زندان اوین از روز شنبه ۷ تیر دست به اعتصاب غذا زده است. این دانشجوی دانشگاه تهران که از تاریخ ۲ تیرماه جهت تحمل حبس در زندان به سر می‌برد پیش از این نیز دست به اعتصاب غذا زده و با وعده مساعد مسئولان، به اعتصاب خود پایان داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران از روز ‌شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹، مجددا دست به اعتصاب غذا زده است.

بر اساس این گزارش، اعتصاب آقای ربیعی در اعتراض به اتهامات مطروحه، روند رسیدگی قضایی به پرونده و اعمال محکومیت‌ وی صورت گرفته است.

سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۲ تیر در پی حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد.

وی از روز سه‌شنبه ۳ تیر دست به اعتصاب غذا زد و روز جمعه ۶ تیر در پی وعده مساعد مسئولان، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

سینا ربیعی به همراه تعداد دیگری از دانشجویان در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای ربیعی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده برگزار شد. وی سرانجام توسط همین شعبه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید