خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۳ تیر ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در شهرستان های قدس و شاهرود دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر دچار مصدومیت شده و دو کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز جمعه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۹، رضا معتمدی، معاون فنی و عملیات اورژانس تهران از مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش آوار در شهرستان قدس خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر اعلام کرد: “امروز ساعت ۱۵:۱۶ حادثه ریزش آوار به مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن عوامل اورژانس در محل اعلام شده واقع در شهرستان قدس، سر قنات، خیابان طالقانی اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور تکنیسین‌های اورژانس در محل مشاهده شد که ریزش آوار در یک ساختمان قدیمی که بر اساس شواهد در حال تخریب بود، رخ داده و در پی آن دو نفر دچار حادثه شده‌اند که متاسفانه یک تن که مردی حدودا ۴۰ ساله بود جان خود را از دست داد”.

رضا معتمدی ادامه داد:‌ “کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شده بود که عوامل اورژانس پس از ارائه خدمات اولیه درمانی او را به بیمارستان شهید فیاض‌بخش منتقل کردند”.

مرگ یک کارگر شاهرود

به گزارش مهر، امروز جمعه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۹، یک کارگر تبعه کشور افغانستان در استخر کشاورزی غرق شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، پیکر یک کارگر تبعه افغانستان که در یک مجموعه دامداری و کشاورزی در روستای دیزج در جنوب شهرستان شاهرود کار می‌کرد در یک استخر کشاورزی پیدا شد.

لازم به ذکر است، پیکر این کارگر ظهر امروز پس از ۲۰ ساعت جستجو توسط آتش نشانی شاهرود پیدا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید