خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در مریوان و مهاباد

بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در مریوان و مهاباد

خبرگزاری هرانا – شب چهارشنبه ۱۱ تیرماه، دو شهروند به صورت جداگانه در شهرستان‌های مهاباد و مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، شب چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹، سوران مختاری‌فر، شهروند اهل روستای “حاجی خوش” از توابع شهرستان مهاباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همزمان از مریوان گزارش شده است که شهروند دیگری با هویت “کاوان کسرایی، ۲۱ ساله، فرزند ابوبکر و اهل روستای نی از توابع این شهرستان” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، بازداشت وی در پی مراجعه‌ی نیروهای امنیتی به این روستا جهت ممانعت از برگزاری مراسم گرامیداشت یاد سه فعال محیط زیست جان‌باخته در پاوه صورت گرفته است.

علیرغم مراجعه‌ی خانواده‌های این افراد به مراکز قضایی و امنیتی مریوان و مهاباد، تا لحظه‌ی انتشار این خبر، اطلاع دقیقی در رابطه با محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان به دست نیامده است.

گفتنی است که آتش سوزی گسترده در ارتفاعات شهرستان پاوه از صبح هفتم تیرماه شعله ور شد. روز یکشنبه هشت تیرماه، انجمن ژیوای، تشکل مردم نهاد زیست محیطی اعلام کرد که از سه تن از اعضای این انجمن به نام‌های مختارخندانی، یاسین کریمی و بلال امینی در جریان عملیات اطفاء حریق مناطق حفاظت شده‌ی بوزین و مره‌خیل از توابع شهرستان پاوه جان خود را از دست دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید