خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  کودک آزاری؛ آزار جسمی و بستن کودک مبتلا به اوتیسم با زنجیر توسط والدین در کاشان

کودک آزاری؛ آزار جسمی و بستن کودک مبتلا به اوتیسم با زنجیر توسط والدین در کاشان

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره بهزیستی کاشان از تحویل یک کودک به شدت آسیب دیده به بیمارستان کارگرنژاد در این شهرستان خبر داد. به گفته وی این کودک که مبتلا به بیماری اوتیسم بوده است، به دور از رعایت بهداشت در محلی تاریک و کثیف توسط والدین خود زنجیر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ام البنین متقی نژاد، رئیس اداره بهزیستی کاشان از تحویل یک کودک به شدت آسیب دیده به بیمارستان کارگرنژاد در این شهرستان خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “بعد از دریافت تماس های مردمی و گزارش رفتار غیر انسانی خانواده ای در کاشان مبنی بر به زنجیر کشیدن کودکی خردسال، مراتب با هماهنگی با دادستان کاشان و پیگیری در دستور کار اورژانس اجتماعی قرار گرفت”.

ام البنین متقی نژاد افزود: “با مراجعه به منزل فرد خاطی، مشخص شد کودک فوق به شکل کاملا غیر انسانی و به دور از رعایت بهداشت در محلی تاریک و کثیف زنجیر شده است”.

وی ادامه داد: “خانواده این کودک که از اتباع افغاستانی ساکن کاشان هستند مدعی شدند فرزند آنها مبتلا به بیماری اوتیسم بوده و آنها قادر به نگهداری وی در شرایط بهتری نیستند”.

رئیس اداره بهزیستی کاشان عنوان کرد: “پدر این کودک فروشنده مواد مخدر و معتاد و در حال حاضر نیز متواری بوده و مادر نیز باردار و صاحب هشت فرزند است”.

ام البنین متقی نژاد با بیان اینکه پس از دستور مستقیم دادستان کاشان کودک جهت گذران دوره درمان تحویل بیمارستان کارگرنژاد کاشان شد، افزود: “با توجه به اینکه کودک خردسال بیمه نبوده و خانواده وی نیز از توان مالی خوبی برخوردار نیستند، روزانه چهارصد هزار تومان هزینه های مربوط به دارو، بستری و پرستاری توسط بهزیستی کاشان پرداخت می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید