خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  سخنگوی قوه قضاییه: کارگران آذرآب اراک تبرئه شدند

سخنگوی قوه قضاییه: کارگران آذرآب اراک تبرئه شدند

خبرگزاری هرانا – به گفته سخنگوی قوه قضاییه، حکم محکومیت ۴۲ تن از کارگران شرکت آذرآب اراک در دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی نقض و حکم برائت صادر شد. این کارگران پیشتر توسط دادگاه کیفری اراک هر کدام به ۱ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و یک ماه کار رایگان در راه آهن اراک محکوم شدند. این حکم به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی سال گذشته کارگران این شرکت که در اعتراض به معوقات مزدی چندماهه و خصوصی سازی صورت گرفته بود صادر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه گفت: “دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی رأی دادگاه بدوی درباره کارگران آذرآب را نقض کرد و حکم برائت صادر شده است”.

در تاریخ ۲۶ خرداد ۹۹، ۴۲ نفر از کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب که در راهپیمایی اعتراضی سال گذشته شرکت داشتند، توسط شعبه ۱۰۶ کیفری اراک، هر یک به ۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و یک ماه خدمت عمومی رایگان به مدت سه ساعت در راه‌آهن شهرستان اراک، محکوم شدند.

روز ۲۸ مهرماه ۹۸، کارگران آذرآب به خصوصی‌سازی شرکت و پرداخت نشدن چند ماه از دستمزدهای خود معترض بودند و دست به تجمع زدند.

۲۱ تن از کارگران این واحد صنفی در جریان این تجمع اعتراضی که با دخالت نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد و ۲۱ تن دیگر نیز پس از احضار در روزهای پس از تجمع بازداشت شدند.

روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸ دادستان اراک ضمن تائید خبر بازداشت این افراد، حضور کارگران آذرآب اراک در تجمع را “اخلال در نظم عمومی” خواند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید