خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری های بندرلنگه و استان خوزستان

معوقات مزدی کارگران شهرداری های بندرلنگه و استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری های بندرلنگه و حمیدیه از معوقات مزدی و حق بیمه خود خبر دادند. همچنین دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان از عدم دریافت مطالبات چندین ماهه کارگران خدمات شهری شهرداری‌های این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا وسیما، حدود ۳۲۰ نفر از کارگران و کارمندان شهرداری بندرلنگه، از پرداخت نشدن حقوق و بیمه معوقه خود خبر دادند.

سرپرست شهرداری بندر لنگه در این خصوص گفت: “مطالبه‌های صد نیروی خدماتی شرکتی چهار ماه، و ۲۲۰ نیروی فضای سبز شرکتی، پیمانی و رسمی، قراردادی و روزمزد اداری، از پنج ماه پیش تاکنون پرداخت نشده است”.

وی افزود: “سه ماه از حقوق معوقه کارگران شهرداری مربوط به امسال و بقیه به پارسال اختصاص دارد”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری حمیدیه

به گزارش فارس، کارگران خدمات شهرداری حمیدیه از معوقات مزدی خود خبر دادند.

احمد آلبوعبید، عضو شورای اسلامی شهر حمیدیه، اظهار کرد: “بین ۳۴ تا ۳۵ نفر پرسنل اداری شهرداری حدود چهارماه و تعداد ۱۵۳ نفر و پرسنل خدمات یک تیر ۹۷ تاکنون به در بلاتکلیفی بدون بیمه، حقوق و قرارداد مشخص به سر می‌برند”.

همچنین یکی از کارگران خدمات شهرداری حمیدیه در این خصوص گفت: “تقریباً از تیرماه سال ۹۷ تاکنون بیمه‌ای برای ما رد نشده است علاوه بر این ۱۱ ماه حقوق معوق داریم ضمن اینکه حقوق ثابت نداریم و هر چه حقوق گرفتیم علی الحساب بوده است”.

وی افزود: “حقوق دریافتی ما به این صورت است که هر چند وقت یکبار به اداره کار مراجعه می‌کنیم و با حکمی که از اداره کار دریافت می‌کنیم شهرداری هر ۴۵ تا ۵۰ روز یک حقوق علی الحساب بین یک میلیون تا یک و ۵۰۰ به ما می‌دهد”.

این کارگر با بیان اینکه دو سال است که بدون پیمانکار مشغول کار هستیم، ادامه داد: “از آنجایی که قراردادی با پیمانکار نداریم و حقوق‌های ما علی الحساب است این وضعیت همه کارگران را خسته کرده بود به همین دلیل تنها راه حل این مشکل را تجمع دانستیم در حالی که قراردادی‌ها و کارمندان شهرداری بین ۷ تا ۸ میلیون از شهرداری حقوق می‌گیرند”.

وی عنوان کرد: “روزی که تجمع کردیم یکی از مسئوولان شهرداری به صراحت به کارگران گفت بیمه شما رد نمی‌شود و حقوق علی الحساب برای شما زیاد است، بعد از این همه اعتراض تنها بیمه خردادماه امسال را رد کردند و تکلیف یک سال و ۱۱ ماه بیمه معلوم نیست”.

لازم به ذکر است، طی روزهای گذشته کارگران خدمات شهرداری حمیدیه در اعتراض به مشخص نبودن وضعیت کاری خود با شهرداری، حقوق‌های معوقه و نداشتن بیمه در مرکز شهر تجمع کردند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری های استان خوزستان

به گزارش ایلنا، قربان درویشی، دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان اعلام کرد: “وضعیت معیشتی کارگران اکثر شهرداری‌های استان خوزستان، به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان، بسیار اسفناک است”.

وی افزود: “کارگران خدمات شهری شهرداری‌های استان که توسط پیمانکاران مدیریت می‌شوند، مطالبات چندین ماهه‌ای را طلبکار هستند که متأسفانه در شرایط حاد کرونایی و اقتصادی کشور، با رنج و مشقت در گرمای طاقت‌فرسای خوزستان گذران زندگی می‌کنند”.

قربان درویشی ادامه داد: “جزئیات و دلایل این وضعیت بارها گفته شده و علل آن بر کسی پوشیده نیست، بنابراین با توجه به مشکلات این بخش که ۹۰ درصد کارگران شهرداری‌ها را درگیر کرده و از طرفی عدم نظارت صحیح بر درآمدها و نیز هزینه‌ها، وقت آن رسیده که کمیسیون کارگری استان خوزستان، به‌صورت ویژه نشست اختصاصی برای رفع این مشکل داشته باشد”.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان، عنوان کرد: “تشکیل یک کارگروه ویژه برای رفع این بحران که سلامت روحی و روانی خانواده‌های کارگران را تحت تأثیر منفی خود قرار داده است، بسیار فوریتی و ضروری می‌باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید