خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۹ تیر، تعدادی از پرستاران استان گیلان در خیابان پرستار رشت، گروهی کارگران نیشکر هفت تپه برای پانزدهمین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، عده‌ای از کارگران شهرداری کوت عبدالله در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، شماری از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق استان هرمزگان در مقابل اداره برق منطقه‌ای این استان، جمعی از کارکنان و بازنشستگان مخابرات در مقابل ساختمان وزارت ارتباطات، گروهی از کارمندان نفت و گاز در مقابل ساختمان وزارت نفت، تعداد پرشماری از پاکبانان بوشهر در محل کار خود، سهامداران بانک مهر اقتصاد در مقابل ساختمان دادستانی تهران و جمعی از مالباختگان شرکت آذویکو آذربایجان خودرو در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، تعدادی از پرستاران استان گیلان در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص وضعیت استخدامی خود، در خیابان پرستار رشت دست به تجمع زدند.

از قرار معلوم این پرستاران در ایام شیوع کرونا با فراخوان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان نیروی شرکتی مشغول به کار شدند اما با آنها قرارداد ۸۹ روزه بسته شده است.

طاهره زاهدصفت، سرپرست  مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تایید تجمع اعتراضی پرستاران گیلانی در تشریح مشکلات آنها گفت: “وزارت بهداشت اسفند ماه سال گذشته فراخوانی را برای شرکتی شدن پرستاران گیلانی در بحران کرونا داده بود. جدا از آنکه به آن عمل نکرده، امروز اصرار به امضای قرارداد ۸۹ روزه با پرستاران دارد”.

او با بیان اینکه پرستاران گیلانی به هیچ وجه حاضر به امضای قراردادهای ۸۹ روزه نیستند، در ادامه افزود: “با توجه به همه‌گیر شدن سایر پرستاران با موضوع کرونا، در حال حاضر وزارت بهداشت می‌خواهد بر اساس برنامه‌ریزی‌های بودجه‌ای خود برای جذب پرستاران تصمیم‌گیری نهایی کند”.

وی ادامه داد: “فراخوان دعوت به کار پرستاران در قالب شرکتی در ابتدا برای پرستاران استان گیلان صادر شد”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، گروهی کارگران نیشکر هفت تپه برای پانزدهمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان فرمانداری شوش تجمع کردند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کردند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، عده‌ای از کارگران شهرداری کوت عبدالله در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

کارگران معترض می‌گویند: “از ابتدای سال جاری حقوق نگرفته‌ایم و تعدادی از همکاران‌مان هم مطالباتی از شهریور سال گذشته دارند.”

وی ادامه داد: “از سویی دیگر پیمانکار از شهریورماه سال گذشته تاکنون حدود ۲میلیون تا سه میلیون ریال از حقوق هرماه ما کسر کرده است و حق شب‌کاری‌ها نیز پرداخت نمی‌شود”.

این کارگران ادامه داد: “در این شرایط سخت اقتصادی خواهان پرداخت مطالبات خود هستیم تا بتوانیم بخشی از نیازهای خانواده را تامین کنیم”.

تجمع اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق استان هرمزگان

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماری از اپراتورهای پست‌های فشار قوی برق استان هرمزگان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت قراردادهای خود، در مقابل اداره برق منطقه‌ای این استان تجمع کردند.

یکی حاضران در تجمع گفتند: “خواسته‌ی ما، اجرای تبدیل وضعیت است؛ مدتهاست که وزیر نیرو وعده داده که کلاه‌زردها تبدیل وضعیت شده و به کارگر دائم بدل می‌شوند؛ همه مجوزهای لازم نیز صادر شده اما سازمان توانیر در اختصاص چارت‌های خالی تعلل می‌کند”.

این اپراتورها با بیان اینکه شغل ما حاکمیتی است و همه قبول دارند که باید از حالت قرارداد کار-معین خارج شویم؛ افزود: “چارت خالی وجود دارد اما به ما تخصیص نمی‌دهند.”

تجمع کارکنان و بازنشستگان مخابرات

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان و بازنشستگان مخابرات در مقابل ساختمان وزارت ارتباطات اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

میثم باقری، عضو شورای هماهنگی تشکل‌های عالی مخابرات در این خصوص گفت: “مهم‌ترین خواسته ما اجرای بدون تنازل تمامی بندهای آیین‌نامه استخدامی مصوب ۸۹ هیات مدیره مخابرات بر مبنای تعهدات مندرج بند شش صورتجلسه هیات وزیران در سال ۸۵ است که این تعهدات، ملاک واگذاری مخابرات به بخش غیردولتی بود. بر مبنای این تعهدات بایستی عین حقوق و مزایای که کارفرمای دولتی به کارکنان می‌پرداخت، توسط کارفرمای خصوصی پرداخت شود. آیین‌نامه استخدامی که در سال ۸۹ تصویب شده برمبنای همین تعهدات بوده است که در واقع شرط واگذاری مخابرات به بخش غیردولتی همین تعهدات است.”

به گفته این فعال صنفی، اجرای کامل قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران و تبدیل صندوق بازنشستگی کارکنان مدیریت خدمات کشوری بر مبنای ماده ۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، از دیگر مطالبات مخابراتی‌ها است.

تجمع کارمندان نفت و گاز

به گزارش مدآرا، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، گروهی از کارمندان نفت و گاز نسبت به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان وزارت نفت دست به تجمع زدند.

این افراد دلیل تجمع خود را عدم اجرای قانون ماده ۱۰، با داشتن چندین رای دیوان عدالت، عنوان کردند.

تجمع پاکبانان بوشهر

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، تعداد پرشماری از پاکبانان بوشهر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در محل کار خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از پاکبانان در این خصوص گفت: “نوروز پارسال با وجود کار کردن در هفت روز تعطیلی عید سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان حقوق گرفتم ولی این پرداختی در فروردین امسال به ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده است.”

یکی دیگر از پاکبان معترض نیز گفت: “مبلغ درج شده در قراردادم ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان بوده که با حساب ۷۵ ساعت اضافه کاری و کار کردن در چهار روز تعطیلی باید بیش از چهار میلیون حقوق می‎گرفتم ولی با این وجود دریافتی‌ ماه گذشته تنها ۲ میلیون تومان بوده است.”

همچنین با وجود افزایش شیوع ویروس کرونا در استان‌های جنوبی ایران، تامین وسایل پیشگیرانه برای انجام کار، از جمله تهیه ماسک، بر عهده خود پاکبانان است.

تجمع سهامداران بانک مهر اقتصاد

به گزارش، ایران اینترنشنال، در تجمع دیگری، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، سهامداران بانک مهر اقتصاد در اعتراض به عدم رسیدگی قضایی به وضعیت پرونده پذیره‌نویسی این بانک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس گزارش شبکه‌های اجتماعی، این تجمع مقابل ساختمان دادستانی تهران برگزار شده است.

تجمع مالباختگان شرکت آذویکو آذربایجان

به گزارش، ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، جمعی از مالباختگان شرکت آذویکو آذربایجان خودرو مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند.

به گفته معترضان، با گذشت دو سال، هنوز شش هزار ماشین پیش‌خرید شده، به ثبت نام کنندگان تحویل داده نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید