خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مشگین شهر، ایلام و کرمانشاه

رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مشگین شهر، ایلام و کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – پنج زندانی در شهرهای مشگین شهر، ایلام و کرمانشاه که پیشتر از بابت اتهام قتل در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند با گذشت یا کسب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک زندانی در شهرستان مشگین شهر که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این زندانی ۴۸ ساله، پنج سال پیش در جریان یک نزاع در شهرستان بیله‌سوار دوست خود را به قتل رسانده بود.

لازم به ذکر است، درحالیکه قرار بود امروز حکم اعدام وی در زندان شهرستان مشگین‌شهر اجرا شود؛ در واپسین لحظات اسد رسولی، پدر مقتول با حضور در محل اجرای حکم، رضایت خود را اعلام کرد.

رهایی ۴ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

به گزارش مدارا، ۴ زندانی که پیشتر در پرونده هایی جاگانه به اعدام محکوم شده بودند از مرگ رهایی یافتند.

بر اساس این گزارش، در تاریخ ۳ تیرماه سال جاری، یک جوان کرمانشاهی به نام “بهزاد” که در ۲۵ سالگی مرتکب قتل شده بود، به دنبال واریز مبلغ ۳۰ میلیون تومان کسری خانواده این زندانی، به حساب دادگستری کل استان کرمانشاه توسط خبرنگار «شرق»، با کسب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

گفتنی است؛ این جوان کرمانشاهی در ۲۵ مهر ۱۳۸۹، هنگام بازگشت به منزل با صحنه کتک‌ خوردن مادرش توسط شوهرخواهرش مواجه شده و با شوهرخواهرش درگیر شد، که در نهایت با ضربه کارد آشپزخانه او را به قتل رساند.

لازم به ذکر است، وی پس از تحمل ۱۱ سال حبس سرانجام با کمک خیرین و گروه یاران نجات از چوبه دار رهایی یافت و در چند روز آینده از زندان آزاد خواهد شد.

همچنین یک نوجوان ایلامی به نام “احسان” که اوایل بهار ۱۳۹۷ در سن ۱۶سالگی، در جریان یک نزاع مرتکب قتل شده بود، به دنبال پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون تومان کسری دیه درخواستی به یاری گروه یاران نجات، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافته و در روزهای آینده از زندان آزاد خواهد شد.

در پرونده دیگری؛ در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۹۰، در جریان یک نزاع به دلیل اختلاف خانوادگی بین دو برادر، “وحید” فرزند یکی از برادرها توسط عمو و پسرعموی خود به نام‌های “سلمان” و “نادر” به قتل رسید. پس از قتل وحید، سلمان و نادر متواری شدند؛ اما پس از مدت کوتاهی هر دو نفر آنها توسط پلیس دستگیر و تا زمان دادرسی روانه زندان شده و در دادگاه به اعدام محکوم شدند.

گفتنی است، تلاش برای جلب رضایت اولیای دم سال‌ها به طول انجامید و در روزهای اول تا سوم تیرماه تلاش برای جلب رضایت اولیای دم بارها با شکست مواجه شد، اما تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه صلح و سازش قتل کرمانشاه و حضور هنرمندان و مسئولان شهر کرمانشاه و همچنین تلاش خبرنگار «شرق» در سومین روز از تیرماه جاری مثمر ثمر واقع شده و در نهایت رضایت اولیای دم در دفتر دادستان عمومی دادسرای شهرستان «اسلام‌آباد‌ غرب» به ثبت رسید.

لازم به ذکر است، با توجه به اینکه این دو متهم به قتل مدت ۹ سال در حبس بوده و با توجه به گواهی حسن رفتار آنها در زندان طی روزهای آتی حکم قطعی آزادی آنها صادر خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید