خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز شنبه و امروز ۸ تیر ماه، جمعی از کارگران معدن امین یار فاریاب در مقابل این معدن، شماری از کارگران نیشکر هفت تپه برای ۱۴مین روز متوالی در محل کار خود و گروهی از کارگران پروژه آبرسانی محیط زیست (شرکت کیسون) در مقابل سازمان آب تهران، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از راه آرمان، روز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران معدن امین‌یار فاریاب در مقابل این معدن دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

علی نیک‌نفس، فرماندار شهرستان فاریاب اعلام کرد: “مطالبات کارگران این معدن شامل ۳ ماه حقوق معوق و ۳ ماه حقوق ناقص است”.

نماینده کارگران معدن امین‌یار فاریاب در این خصوص گفت: “حدود ۴۵ روز پیش کارگران معدن امین‌یار فاریاب به دنبال عدم پرداخت حق بیمه، حقوق، عدم صدور فیش حقوقی، خودداری از عقد قرارداد و حتی ندادن لباس مخصوص به کارگران اعتراض کردند”.

وی افزود: “در جلسات متعددی که برگزار شد، مقرر شد معدن امین‌یار تا پایان خرداد ۹۹ مطالبات کارگری را حل و فصل کند اما با وجود گذشت یک هفته از موعد مقرر کارگران باز هم سکوت کردند اما صبح امروز دست به اعتصاب زدند”.

نماینده کارگران معدن امین‌یار فاریاب ادامه داد: “از سوی دیگر کارفرما با عدم پرداخت حق بیمه کارگران سبب معلق ماندن بیمه درمانی کارگران شده، برخی کارگران با مراجعه به بیمه خواهان تغییر دفترچه و دریافت دفترچه بیمه روستایی هستند که در این صورت به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان باید پرداخت کنند”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران نیشکر هفت تپه برای ۱۴مین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات‌شان، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کردند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کردند.

تجمع کارگران شرکت کیسون

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز یکشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران پروژه آب‌رسانی محیط زیست (شرکت کیسون)، با تجمع در مقابل سازمان آب تهران خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این کارگران دلیل تجمع خود را عدم دریافت ۱۳ماه حقوق معوق خود عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید