خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در شهریار

رهایی از اعدام دو زندانی در شهریار

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهریار که پیشتر در یک پرونده مشترک از بابت اتهامات “قتل” و “تجاوز” به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دو زندانی متهم به قتل و تجاوز از اعدام رهایی یافتند.

رسیدگی به این پرونده از دو سال قبل به دنبال کشته شدن یک زن به نام “نیلوفر” در خانه‌ای در شهریار آغاز شد. صاحب خانه به نام “نعیمه” که با تابعیت کشور افغانستان بود، با پلیس تماس گرفت و از این واقعه خبر داد.

وی به ماموران گفت: “من به تنهایی زندگی می‌کنم و برای تامین مخارج زندگی‌ام گاهی مردان غریبه را به خانه‌ام راه می‌دهم. نیلوفر دوستم بود و او را از مدت‌ها قبل می‌شناختم. آخرین بار که به دیدارم آمد سه مرد افغانستانی در خانه من حضور داشتند و او را آزار دادند. آنها می‌خواستند اموال نیلوفر را سرقت کنند اما چون او مقاومت کرد وی را با ضربه‌های چاقو کشتند و گریختند”.

با اطلاعاتی که این زن به پلیس داده بود ماموران به ردیابی شماره تلفن تماس متهمان پرداختند و رد آنها را یافتند. به این ترتیب سه متهم  ردیابی و بازداشت شدند.

در این گزارش آمده است، آنها در دادگاه به آزار  و قتل زن جوان اعتراف کردند. دو نفر از متهمان با حکم قضایی به اعدام محکوم شدند و قضات دادگاه سومین متهم را به زندان محکوم کرد. این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شد.

متهمان در نهایت توانستند رضایت اولیای دم را جلب کنند و به زندگی برگردند .

آنها دیروز از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و با پایان دفاعیات متهمان قضات وارد شور شدند تا طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی برای آنها حکم صادر کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید