خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / حوادث کار در سال گذشته حدود ۳۰ هزار کشته و مصدوم بر جای گذاشت

مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / حوادث کار در سال گذشته حدود ۳۰ هزار کشته و مصدوم بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۸ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در سنندج که چندی پیش در حین کار دچار حادثه شده و به کما رفته بود، جان باخت. بنا بر خبری دیگر، بر اساس گزارش سالانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته بیش از ۲۸ هزار کارگر در حین کار دچار مصدومیت شده و بیش از هزار و ۵۰۰ کارگر دیگر نیز در طی همین مدت جان خود را از دست داده‌اند. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، از مرگ ۳۶ کارگر طی دو ماه ابتدایی سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ساختمانی بعد از ۴ روز کما در بیمارستانی در سنندج درگذشت.

این کارگر ۲۷ ساله با هویت “فرهاد شاپری”،‌ چهار روز پیش در حین کار از ارتفاع سقوط کرد و به مراکز درمانی منتقل شده بود.

وی بعد از چهار روز در کما بودن، امروز یکشنبه ۸ تیر ۹۹، در بیمارستان سنندج جان باخت.

مرگ و مصدومیت حدود ۳۰ هزار کارگر در حوادث کار طی یک سال

به گزارش ایلنا، اطلاعات مندرج در سالنامه آماری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان می‌دهد که در سال گذشته، ۲۸ هزار و ۲۰۸ مورد از معاینات پزشکی قانونی، مربوط به معاینات مصدومان ناشی از حوادث کار بوده است.

از میان آنها ۹۵.۲ درصد این معاینات مربوط به مردان و ۴.۸ درصد مربوط به زنان و تعداد متوفیان حوادث شغلی گزارش شده توسط این سازمان ۱۷۵۳ نفر بوده است.

اطلاعات این گزارش نشان می‌دهد بخش ساختمان، صنعت (ساخت) و حمل و نقل، ارتباطات و انبارداری به ترتیب با ۳۸، ۳۵ و ۱۰ درصد بیشترین آسیب‌دیدگان شغلی را داشته‌اند.

بیشترین حوادث شغلی در رده سنی ۳۰ تا ۳۴ سال رخ داده و بیشترین معاینات مصدومان ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی به ترتیب مربوط به اصفهان، تهران و خراسان رضوی بوده است.

مرگ ۱۹ کارگر طی دو ماه اول سال جاری در مازندران

به گزارش رکنا، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: “۱۹ نفر براثر حوادث ناشی از کار طی دو ماهه امسال جان خود را از دست دادند”.

علی عباسی، افزود: “طی دو ماهه سال جاری بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شهرستان‌های بابل با ۴، قائمشهر با ۳ فوتی ثبت شده است”.

وی افزود: همچنین بر اساس این گزارش طی دو ماه سال جاری بیشترین آمار تلفات در اردیبهشت با ۱۲ و فروردین با ۷ فوتی گزارش شده است و از این تعداد ذکر شده ۱۶ نفر متأهل و مابقی مجرد و یک نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغانستان) هستند.

وی ادامه داد: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۵ مورد دارای بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰ سال با یک فوتی کمترین آمار را داشتند.

عباسی با بیان اینکه سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ در حوادث کار بوده است، افزود: “سقوط از بلندی با ۱۰ مورد، اصابت جسم سخت با هفت و برق گرفتگی با دو مورد علل بیشترین فوتی‌ها بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید