خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۶ تیر ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار ۴ کارگر در شهرهای اصفهان و لاهیجان طی دو حادثه جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، انفجار یک کارگاه ماست بندی در خیابان بهارستان اصفهان ۳ مصدوم داشت.

فرهاد کاوه آهنگران سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، گفت: “این حادثه ساعت ۱۷ و ۱۸ دقیقه امروز جمعه به ستاد فرماندهی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گزارش شده است”.

وی با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات از ایستگاه‌های ۱۰ و ۱۸ به محل حادثه اعزام شدند، افزود: “این حادثه در ماست بندی دو طبقه در خیابان بهارستان غربی گزارش شده است. در این حادثه سه کارگر به دلیل محبوس شدن در محل حریق دچار مصدومیت شده و تحویل نیروهای اورژانس شدند”.

مصدومیت یک کارگر در لاهیجان

به گزارش رکنا، یک کارگر ۳۸ ساله که بر اثر سقوط از ارتفاع ۱۳ متری در ساختمانی در حال احداث در لاهیجان، دچار آسیب‌های متعددی شده بود، توسط فوریت‌های پزشکی گیلان به مرکز درمانی انتقال یافت.

این کارگر ۳۸ ساله پس از سقوط از ارتفاع ۱۳ متری، بر روی داربستی که جهت ایمنی نصب شده بود افتاد و آتش نشانی شهر لاهیجان نیز در محل حادثه حضور یافت. پس از عملیات رهاسازی، وضعیت مصدوم توسط تکنسین‌های اورژانس سریعا مورد بررسی قرار گرفت.

این مصدوم درحالی دچار آسیب‌های متعددی شده بود که تکنسین های اورژانس ۱۱۵ پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی لازم مصدوم را به بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان انتقال دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید