خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ ساعت ۲۳:۰۹:۳۹

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۵ تیر ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار ۴ کارگر در شهرهای تهران و هرسین دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داد و سه کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز پنجشنبه ۵ تیر ماه ۱۳۹۹، محمد قوامی، رئیس روابط عمومی اورژانس تهران از مصدومیت یک کارگر بر اثر ریزش آوار در یک ساختمان در حال ساخت خبر داد.

وی در خصوص این حادثه گفت: “یک ساختمان در حال ساخت در خیابان بهشتی در ساعت ۱۱:۵۵ امروز دچار ریزش شد”.

محمد قوامی ادامه داد: “در پی این حادثه یک کارگر ۲۲ ساله دچار سانحه شد و با اقدامات درمانی تکنسین های اورژانس تهران به بیمارستان فیروزگر منتقل شد”.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، امروز پنجشنبه ۵ تیر ماه ۱۳۹۹، یک کارگر به دنبال آتشسوزی در یک کارگاه مبل سازی در شمیران نو واقع در تهران دچار مصدومیت شد.

محمد قوامی، رییس روابط عمومی اورژانس تهران در این خصوص گفت: در ساعت ۱۱:۴۴ صبح امروز حریق در کارگاه مبل سازی در منطقه ۴، شمیران نو رخ داد. بلافاصله یک آمبولانس و یک موتورلانس به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “این حادثه ۱ مصدوم داشت که با اقدامات درمانی تکنسین های اورژانس تهران به بیمارستان شهید مطهری منتقل شد”.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در هرسین

به گزارش ایلنا، امروز پنجشنبه ۵ تیر ماه ۱۳۹۹، همت علی شکری، فرمانده انتظامی شهرستان هرسین از مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر وقوع آتش‌سوزی در پتروشیمی اوره و آمونیاک این شهرستان خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “آتش‌سوزی در پتروشیمی اوره و آمونیاک هرسین واقع در حوالی پل چهر به پلیس رخ داد. پس از دریافت این گزارش تیمی از ماموران انتظامی به سرعت در محل حادثه حضور یافته و مشخص شد که یکی از ایستگاه های گاز این پتروشیمی دچار حریق شده است”.

همت علی شکری افزود: “بر اثر این آتش سوزی نگهبان ایستگاه و یکی دیگر از کارگران از ناحیه صورت و دیگر اعضای بدن دچار سوختگی و به مراکز درمانی منتقل می شوند که متاسفانه فرد نگهبان به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست می دهد”.

وی ادامه داد: “تحقیقات تکمیلی پلیس نشان می‌دهد این آتش‌سوزی به علت نشت گاز رخ داده که با حضور به موقع نیروهای امدادی پس از ساعتی مهار شده است. در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و بررسی جزییات بیشتر حادثه در دست بررسی قرار دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید