خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در تهران و آبادان

رهایی از اعدام دو زندانی در تهران و آبادان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در تهران و آبادان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل”  به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک زندانی در تهران که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از گذشت ۳ سال از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این متهم که با ربودن پسر ۱۱ ساله همسایه، او را با ضربه‌ های کارد به قتل رسانده بود، به دنبال شکایت خانواده پسر بچه و اعلام گم شدن او، دستگیر شد.

«مجید»، متهم این پرونده گفت: “من سال ها پیش وقتی هم سن و سال ابوالفضل بودم، مورد آزار و اذیت یک مرد غریبه قرار گرفتم و زندگی‌ام تباه شد. به‌همین خاطر وقتی او را تنها در خیابان دیدم، تصمیم گرفتم او را بکشم تا سرنوشت تلخی مثل من پیدا نکند”.

وی افزود: “روز حادثه مادر و برادرم در خانه نبودند. به بهانه نشان دادن کبوتر، پسر همسایه را به پشت بام بردم. ولی یکباره دچار جنون شدم و با چاقو به جانش افتادم. بعد از قتل برادرم به خانه برگشت. ماجرا را به او گفتم و او از من خواست تا خودم را به پلیس معرفی کنم اما قبول نکردم. من جنازه خونی را لای پتو پیچیدم و با یک ماشین کرایه‌ای به جاده قم بردیم و آنجا دفنش کردیم”.

این متهم در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران از سوی هیأت قضایی و به درخواست اولیای دم به اعدام در ملأعام محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور به تأیید رسیده و پرونده برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارجاع شده بود.

 لازم به ذکر است، در نهایت به دنبال جلب رضایت اولیای دم توسط خانواده متهم، این پرونده جهت محاکمه به لحاظ جنبه عمومی جرم یک بار دیگر به شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

وکیل مدافع وی عنوان کرد: “موکل من اتهامش را قبول دارد. او دچار اختلال شخصیت است و این مسأله در او جدی است. هرچند قانون فقط جنون را رافع مسئولیت کیفری می‌داند اما اختلال شخصیت و آسیبی که در کودکی به او وارد شده، او را به سمت ارتکاب جرم کشانده است. با توجه به اینکه او دچار اختلال شخصیت است، درخواست دارم قضات دادگاه با توجه به جمیع شرایط دستور آزادی وی را صادر کنند”.

در پایان جلسه دادگاه متهم از سوی قضات، با توجه به رضایت اولیای دم به حبس محکوم شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در آبادان

به گزارش رکنا، یک زندانی در آبادان با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این زندانی ۱۱ سال پیش از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید