خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد خاکپور / سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد خاکپور / سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد خاکپور، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل در تاریخ ۲ تیرماه امسال در دادگاه انقلاب شهرستان کلیبر برگزار خواهد شد. آقای خاکپور تیرماه ۹۷ و در جریان تجمعات سالانه قلعه بابک بازداشت و پس از سه روز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد خاکپور، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب شهرستان کلیبر فراخوانده شد.

براساس این ابلاغیه که به آقای خاکپور ابلاغ شده است، وی باید در تاریخ ۲ تیرماه ۹۹ در دادگاه انقلاب شهرستان کلیبر حاضر شود، اتهامات مطروحه علیه وی “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

محمد خاکپور در تاریخ ۱۴ تیرماه ۹۷ در جریان تجمعات سالانه قلعه بابک همراه با ضرب و شتم بازداشت و سه روز بعد آزاد شد. آقای خاکپور در تاریخ ۲۳ آبان‌ماه ۹۷ نیز به شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل احضار و پس از حضور و بازجویی در این دادسرا با قرار کفالت آزاد شد.

محمد خاکپور پیش از این نیز بارها سابقه بازداشت و محاکمه را در پرونده خود دارد.

پیشتر در سال ۹۷ هم‌زمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک بیش از ۸۰ تن از فعالان ترک (آذربایجانی) به‌خصوص در استان‌های آذربایجان و اردبیل بازداشت شدند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز طی بیانیه‌ای که در تاریخ ۲۰ مرداد‌ماه سال ۹۷ منتشر کرد، دستگیری‌های فعالان ترک را خودسرانه و خارج از موازین قانونی خواند و خواستار اقدام فوری جهت آزادی کسانی که به دلیل شرکت در تجمعات فرهنگی اقلیت ترک آذربایجانی زندانی هستند شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید