خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه مهدی محمودیان برگزار شد

جلسه دادگاه مهدی محمودیان برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۳۱ خردادماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مهدی محمودیان، روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی پیشتر به دنبال انتشار یادداشتی در صفحه شخصی توییترش و با شکایت پلیس فتا به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از امتداد، امروز شنبه ۳۱ خردادماه ۹۹، مهدی محمودیان، روزنامه نگار و عضو شورای حزب اتحاد ملت در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد.

بر اساس این گزارش اتهامات مطروحه علیه آقای محمودیان در این دادگاه “اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان و مصادیق اتهامات مطروحه نیز ۲ توئیت منتشر شده توسط وی در صفحه شخصی اش بوده است.

در جلسه امروز با وجود اعلام علنی بودن دادگاه از حضور اصحاب رسانه ممانعت به عمل آمد.

مهدی محمودیان، در اردیبهشت سال جاری به شعبه دوازده دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود.

به گفته این روزنامه نگار، احضار وی در پی انتشار یادداشتی در صفحه شخصی توییترش مبنی بر انتقاد از عبدالله گنجی (مدیر مسئول روزنامه جوان)، با شکایت پلیس فتا صورت گرفته بود.

عبدالله گنجی پیشتر مرگ شهروندان مبتلا به کرونا در آمریکا را عذاب الهی خوانده بود. اظهارات وی واکنش‌های بسیاری را در میان کاربران در فضای مجازی برانگیخت.

گفتنی است، این فعال سیاسی در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۸، در منزل شخصی خود بازداشت و پس از ۱۲ زور با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شده بود.

مهدی محمودیان، پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸، در پی حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده و روز دوشنبه ۹ دی ماه ۹۸ با تودیع قرار کفالت آزاد شد. احضار و بازداشت آقای محمودیان در ارتباط با امضای “بیانیه ۷۷ نفر” صورت گرفته بود.

این روزنامه نگار پیش از این نیز در شهریورماه سال ۸۸ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به تحمل ۵ سال حبس قطعی و محرومیت از روزنامه‌نگاری محکوم شده بود. وی نهایتا در شهریورماه ۹۳ با پایان دوران محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید