خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  محمد قادری با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شد

محمد قادری با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۳۱ خرداد ماه، محمد قادری، شهروند بازداشت شده در پیرانشهر، با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شد. وی پیشتر در تاریخ ۱۷ خرداد ماه سال جاری از یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه به زندان نقده منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز شنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، محمد قادری، شهروند بازداشت شده در پیرانشهر، با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شد.

لازم به ذکر است، وی پیشتر در در تاریخ ۱۷ خرداد ماه سال جاری از یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه به زندان نقده منتقل شده بود.

روز سه‌شنبه ۶ خردادماه، پدر و مادر محمد قادری به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه فراخوانده شده و به مدت چند دقیقه توانسته بودند وی را در بیهوشی کامل ببینند.

گفته می‌شود آن زمان در حالی که آثار شکنجه بر بدنش مشاهده می‌شد، به والدینش اعلام شده بود که «وی خودزنی کرده و یک بار هم با خوردن مایع دستشویی، دست به خودکشی زده و در پی آن دو بار به مراکز درمانی منتقل شده است.»

محمد قادری در ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری، همزمان با هفت شهروند دیگر در نقاط مختلف شهرستان پیرانشهر بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در شهرستان ارومیه منتقل شده بود.

هویت این شهروندان “احد محمودحسن”، “ابوبکر محمودحسن”، “واحد قادری” فرزند رسول، “حسام‌الدین پیرانی” فرزند ظاهر، “امیر قادری” فرزند خدر، “سلام باپیروند” اهل روستای خری آغلان و “علی قادری”، عنوان شده بود.

از این افراد، ابوبکر محمودحسن، حسام‌الدین پیرانی و سلام باپیروند روز ۱۷ خرداد و احد محمودحسن هم روز ۲۱ خرداد موقتا تا هنگام اتمام مراحل دادرسی آزاد شده‌اند.

تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش، اطلاع دقیقی در رابطه با اتهام مطروحه علیه این شهروندان در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید