خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  بازداشت علی و رضا واثقی توسط ماموران امنیتی در اردبیل

بازداشت علی و رضا واثقی توسط ماموران امنیتی در اردبیل

خبرگزاری هرانا – شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد، علی و رضا واثقی شهروندان ساکن اردبیل، توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. بازداشت این شهروندان در محل کارشان، همراه با ضرب و شتم و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ علی و رضا واثقی دو فعال ترک (آذربایجانی) در محل کار خود واقع در میدان قیام شهر اردبیل، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

یک منبع مطلع با بیان اینکه بازداشت این شهروندان بدون ارائه حکم قضایی و همراه با ضرب و شتم صورت گرفته است، به هرانا گفت: “برخی از کسبه و همسایگان آنها نسبت به نحوه برخورد ماموران معترض بودند و به جهت سرکوب معترضان چهار خودرو یگان ویژه در آن مکان حاضر شدند.”

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

از میان این افراد علی واثقی پیش از این نیز سابقه بازداشت دارد. آقای واثقی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۷، همراه با چندین تن دیگر در رابطه با مراسم قلعه بابک توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان  بازداشت و در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی در خصوص این پرونده در شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه و در نهایت در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، از اتهامات مطروحه تبرئه شد. آقای واثقی پیش از آن در سال ۹۴ در جریان اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله” نیز بازداشت و پس از یک ماه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید