خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ساعت ۱۲:۰۵:۳۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد عبدالمحمدزاده از زندان تبریز به مرخصی اعزام شد

محمد عبدالمحمدزاده از زندان تبریز به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – محمد عبدالمحمدزاده، شهروند اهل تبریز روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز به مرخصی اعزام شد. آقای عبدالمحمد زاده پیشتر در دیماه ۹۷ توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۲۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۵ ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹، محمدعبدالمحمد زاده، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان تبریز به مرخصی اعزام شد.

اعزام آقای عبدالمحمدزاده به مرخصی به مدت ۱۰ روز و با تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای عبدالمحمدزاده در این خصوص به هرانا توضیح داد: “مدت مرخصی ۱۰ روز است اما امیدواریم که به دلیل شرایط محمد و بیماری او این مدت تمدید شود”.

محمد عبدالمحمدزاده در تاریخ ۱۸مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای عبدالمحمدزاده دیماه ۹۷ توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز از بابت اتهامات “توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام”  به ۲۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد از بابت اتهام “توهین به رهبری” یعنی ۱۵ ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید