خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ساعت ۲۳:۵۴:۰۵

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام یک متهم در تهران همزمان با رهایی یک زندانی از اعدام در شوش

تایید حکم اعدام یک متهم در تهران همزمان با رهایی یک زندانی از اعدام در شوش

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد. همچنین یک زندانی در شهرستان شوش، که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دیروز دو شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد.

 رسیدگی به این پرونده از هشتم فروردین ماه ۹۸ به دنبال تماس دختر جوانی به نام “لیلا” با پلیس ۱۱۰ آغاز شد. وی از مرگ مادر ۶۰ ساله‌اش به نام “زیبا” خبر داد و مأموران پلیس بلافاصله به خیابان انقلاب رفتند و با جسد زن سالخورده روبه رو شدند.

به گفته لیلا: “مادرم از بیماری فراموشی رنج میبرد. او روزانه تعداد زیادی قرص مصرف می‌کرد و به همین خاطر بسیار پرخاشگر شده بود. به همین خاطر من و مادرم مدام با هم درگیر بودیم. آن روز مادرم عصبانی شده بود که از آشپزخانه، چاقو را برداشت و به سمتم حمله کرد. من برای دفاع از خودم او را هل دادم که سرش با دیوار برخورد کرد. من او را رها کردم و به سمت تراس رفتم تا قلیان بکشم اما مادرم بار دیگر با چاقو به سراغم آمد و بساط قلیان را به هم ریخت و با چاقو به پا و شکمم زد که سطحی زخمی شدم”.

وی ادامه داد: “سعی کردم او را آرام کنم اما نشد .او می‌خواست مرا از خانه بیرون کند. به همین خاطر از خانه بیرون رفتم. من قبل از خروج از خانه دیدم از پیشانی مادرم خون جاری شده است. چون داروهای مادرم تمام شده بود به چند داروخانه سر زدم و بعد از چند ساعت توانستم داروهایش را بگیرم. اما وقتی به خانه برگشتم کسی در را باز نکرد. من که نگران مادرم شده بودم با آتش‌نشانی تماس گرفتم و بعد از بازکردن در با جسد مادرم روبه رو شدم”.

پزشکی قانونی علت فوت را ضربه مغزی و خونریزی اعلام کرد که در پی آن برادر لیلا و پدربزرگ و مادربزرگش علیه وی شکایت کردند و مدعی شدند او مادرش را به قتل رسانده است.

لیلا بازداشت شد و در شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه دادگاه برادر لیلا و پدربزرگ و مادربزرگش برای وی حکم اعدام خواستند.

وقتی لیلا در جایگاه ویژه ایستاد جرم را انکار کرد و درباره اعتراف های اولیه در پلیس آگاهی گفت: “من آنجا تحت فشار و شکنجه به درگیری با مادرم اعتراف کرده بودم اما حالا می گویم بی گناهم”.

با پایان دفاعیات این دختر، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده وی را به اعدام محکوم کردند. این حکم دیروز در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در شوش

به گزارش میزان، گذشت اولیای دم در بخش شاوور شهرستان شوش به یک زندانی محکوم به اعدام زندگی دوباره بخشید.

محمد موسی پور، رییس حوزه قضایی بخش شاوور گفت: “در سال گذشته درگیری فی مابین دو خانواده در منطقه مذکور بوجود می‌آید، که متاسفانه جوانی بر اثر این نزاع به قتل می‌رسد؛ که به دنبال این حادثه بلافاصله اعضاء شورای حل اختلاف بخش شاوور با دعوت مصلحین، بزرگان طوایف و همچنین همراهی مسئولین محلی، پس از برگزاری جلسات متعدد با ریش سفیدان طرفین، سرانجام اولیای دم از اعدام گذشتند و زندگی دوباره به او بخشیدند و رضایت اولیاء دم باعث ایجاد صلح و سازش و آرامش بین دو خانواده و دیگر اصحاب دعوا شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید