خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  انتقال یک شهروند بازداشتی اهل شهرستان پیرانشهر به زندان نقده

انتقال یک شهروند بازداشتی اهل شهرستان پیرانشهر به زندان نقده

خبرگزاری هرانا – محمد قادری، شهروند بازداشت شده در پیرانشهر از یکی از بازداشتگاههای امنیتی در ارومیه به زندان نقده منتقل شد. وی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری، همزمان با هفت شهروند دیگر در نقاط مختلف شهرستان پیرانشهر بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، محمد قادری، شهروند بازداشت شده در پیرانشهر از یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه به زندان نقده منتقل شد.

بر اساس این گزارش، روز سه‌شنبه ۶ خردادماه، پدر و مادر محمد قادری به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه فراخوانده شده و به مدت چند دقیقه توانسته بودند وی را در بیهوشی کامل ببینند.

گفته می‌شود آن زمان در حالی که آثار شکنجه بر بدنش مشاهده می‌شد، به والدینش اعلام شده بود که «وی خودزنی کرده و یک بار هم با خوردن مایع دستشویی، دست به خودکشی زده و در پی آن دو بار به مراکز درمانی منتقل شده است.»

محمد قادری در ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری، همزمان با هفت شهروند دیگر در نقاط مختلف شهرستان پیرانشهر بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در شهرستان ارومیه منتقل شده بود.

هویت این شهروندان “احد محمودحسن”، “ابوبکر محمودحسن”، “واحد قادری” فرزند رسول، “حسام‌الدین پیرانی” فرزند ظاهر، “امیر قادری” فرزند خدر،  “سلام باپیروند” اهل روستای خری آغلان و “علی قادری”، عنوان شده بود.

لازم به ذکر است که تا لحظه‌ی انتشار این خبر، اطلاع دقیقی در رابطه با اتهام مطروحه علیه این افراد به دست نیامده است.

از این افراد ابوبکر محمودحسن، حسام‌الدین پیرانی و سلام باپیروند هم روز ۱۷ خردادماه با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید