خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ کیانوش اصلانی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ کیانوش اصلانی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – کیانوش اصلانی، شهروند ساکن تهران که در تاریخ ۲۱ اسفندماه ۹۸ به مرخصی اعزام شد، امروز شنبه ۱۷ خردادماه به زندان اوین بازگشت. آقای اصلانی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) با اتمام ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای اصلانی پیشتر در تاریخ ۲۱ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی به مرخصی اعزام شد.

کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال ۹۷ به همراه توحید امیرامینی توسط نیروهای امنیتی در تهران در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری در میدان انقلاب تهران بازداشت شد. آقای اصلانی قوجه بیگلو در فروردین ماه سال ۹۸  به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی در تاریخ ۲ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

آقای اصلانی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگر از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد. او از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” که در جلسه دادگاه علیه وی مطرح شده بود نیز تبرئه شد.

این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

کیانوش اصلانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید