خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ دو روزنامه نگار به حبس محکوم شدند

دادگاه تجدیدنظر؛ دو روزنامه نگار به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان تهران، مجید مطلب زاده و سید هادی کسایی زاده مهابادی، دو روزنامه نگار را مجموعا به ۲ سال حبس و جزای نقدی محکوم کرد. این شهروندان پیشتر در مرحله بدوی توسط دادگاه کیفری دو تهران مجموعا به ۴ سال حبس و جزای نقدی محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان تهران سید هادی کسایی زاده مهابادی و مجید مطلب زاده، دو روزنامه نگار را به حبس و جزای نقدی محکوم کرد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، توسط شعبه ۴۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران صادر و به آنها ابلاغ شده است، مجید مطلب زاده و هادی کسایی زاده، هر یک از بابت اتهامات “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی”، به یک سال حبس تعزیری و “افشا اسرار محرمانه” به ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر هرانا با بیان اینکه این پرونده در پی شکایت ولی الله سیف رئیس سابق بانک مرکزی و برخی مدیران بانک سرمایه علیه این افراد تشکیل شده است، در خصوص دلایل اتهامات انتسابی به این دو روزنامه نگار گفت: “اتهامات مطروحه و حکم صادره به دلیل انتشار مطالبی بود که آنها در سال ۹۶ در خصوص فساد مالی ولی الله سیف رئیس سابق بانک مرکزی و برخی مدیران بانک سرمایه در کانال تلگرامی «خبرنگار ضد فساد» منتشر کرده بودند”.

سید هادی کسایی زاده مهابادی و مجید مطلب زاده، در تاریخ ۱ آبان ۹۶ توسط نیروهای حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و با دستور جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران با حکمی که توسط شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه صادر شد، بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

این دو روزنامه نگار اواخر آذر ۹۶ با پایان مراحل بازجویی هر یک با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

در آذرماه ۹۷، جلسه دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات این افراد در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو تهران که مربوط به کارکنان دولت است، برگزار شد. با حکم صادره توسط این شعبه هادی کسایی زاده و مجید مطلب زاده، هر کدام از بابت اتهامات “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی”، به دو سال حبس تعزیری و “افشا اسرار محرمانه” به ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بودند.

لازم به ذکر است که سید هادی کسایی زاده مهابادی متولد ۱۳۵۷ که سابقه همکاری با ارگان‌های خبری متعددی دارد، هم اکنون به عنوان طراح و سردبیر پایگاه خبری «جامعه خبر» فعالیت می‌کند. مجید مطلب زاده، متولد ۱۳۶۴ نیز که سابقه  فعالیت در نظام بانکی را دارد هم اکنون مشاوره رسانه‌ای ارتباط تبلیغات روزنامه صدای اصلاحات و مشاور دبیر کل حزب اصلاحات است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید